Maciejowice turystyczną mekką powiatu?

Opublikowano: 27 lipiec 2012, 11:59 Kategoria Kultura
Maciejowicerynekratuszturystyka

Rynek z odnowionym ratuszem, sklepami z pamiątkami i miejscem, gdzie można wypić kawę. Dla spragnionych historii – Muzeum Tadeusza Kościuszki. Do tego kampania promocyjna, która ma zachęcić do odwiedzania nadwiślańskiej miejscowości. Maciejowice chcą ściągnąć do siebie turystów.

– Chcemy, aby rynek i ratusz były wizytówką Maciejowic. Liczymy, że będziemy atrakcyjnym przystankiem na trasie do Kazimierza Dolnego – mówi wójt gminy Sylwester Dymiński. I na słowach się nie kończy. Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się wyremontować zabytkowy ratusz. Wymienione zostały tynki i okna, odmalowana elewacja.

Lifting przeszedł także maciejowicki rynek – potencjalni turyści będą spacerować po nowej nawierzchni, zmęczeni odpoczną na ustawionych wokół rynku ławkach. Dla miłośników dwóch kółek zainstalowano stojaki na rowery. W najbliższym czasie pojawią się też punkty informacyjne i stoiska z pamiątkami i kawą. Wizualną stronę uatrakcyjniają także nasadzenia z kwiatów i nowe lampy. Władze gminy wiedzą, że choć miejsce atrakcyjne, samo może się nie „sprzedać”. - Do zatrzymania się w Maciejowicach będą zachęcały wielkopowierzchniowe reklamy przy drodze wojewódzkiej nr 801 – dodaje wójt. Modernizacja ratusza i rynku kosztowała ponad milion złotych, z czego ponad połowa to środki pozyskane z zewnątrz.

Zajrzyj do muzeum

Maciejowice będą także promować to, z czego są najbardziej znane. Główna atrakcją ma być Muzeum Tadeusza Kościuszki. W weekendy przewodnikiem dla zwiedzających będzie zatrudniony przez gminę kustosz muzeum. W pozostałe dni tygodnia rolę przewodników będą pełnić pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Trwa właśnie remont pomieszczeń, który gmina finansuje z własnych środków. Prace mają potrwać do końca wakacji. Na jesieni sale związane z bitwą pod Maciejowicami i postacią wielkiego wodza zostaną otwarte dla zwiedzających. Znajdą w nich swoje miejsce eksponaty, które były zbierane przez lata. Dla turystów będzie także przygotowana sala związana z pracami archeologicznymi, które są prowadzone w okolicy.

jd

Komentarze  

0 #7 Pieniądze?Wiktor 2012-07-31 13:16
Czy ta inwestycja była finansowana ze środków LGD - Forum Powiatu Garwolińskiego, bo na swojej stronie mają zamieszczone zdjęcia z remontu budynku Muzeum? Jeśli tak, to warto chyba o tym wspomnieć Panie Wójcie?
Cytować
0 #6 wszystko dobrze, aleliqłid 2012-07-29 15:15
W koło ratusza są ławeczki w słońcu a w parku w cieniu nie ma na czym usiąść
Cytować
+1 #5 co z tegoliqłid 2012-07-29 12:49
W koło ratusza pełno ławek w słońcu, a w parku w cieniu drzew nie ma na czym usiąść:(
Cytować
+1 #4 maciejowicesnajper 2012-07-28 14:17
no-no-no, bardzo ładnie! pozdrowienia z Łaskarzewa:)
Cytować
+3 #3 Fantastycznie !!!Kama 2012-07-28 12:55
Piekny obiekt !!! Wielkie podziekowania za tak wspaniala wizytowke Maciejowic. Duma mnie rozpiera.
Cytować
0 #2 KiełbasaNN 2012-07-27 21:27
Wart polecenia jest także sklep p.Kuśmierskiego z wędlinami własnego wyrobu.
Cytować
+4 #1 Tak trzymać!Agnieszka 2012-07-27 14:33
Fajna inicjatywa, sama się niedługo wybiorę :)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież