reklama

Koncert na 100-lecie biblioteki

Opublikowano: 28 maj 2024, 07:56 Kategoria Kultura
koncertbibliotekagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Z okazji jubileuszu 100-lecia, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza w świat opery, operetki, musicali i utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Przez barwny świat muzyki przeprowadzą Simona Skrebutenaite (wokal) i Dorota Demidowicz (pianino). Koncert odbędzie się 5 czerwca o godz. 18. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisów można dokonywać osobiście lub telefonicznie pond numerem 25 682 24 21.

Simona Skrebutenaite urodziła się w Wilnie. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Aktywnie występująca młoda solistka, która współpracowała z Litewskim Narodowym Teatrem Operowym w Wilnie, Filharmonią Sankt Petersburską, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Teatrem Tańca w Wilnie, Operą Nova w Bydgoszczy, Žalgirio Arena w Kownie, Filharmonią Narodową w Wilnie.

reklama


W swoim dorobku artystycznym posiada m.in. takie role jak Książę Gigi Orlofsky ("Zemsta Nietoperza" J. Straussa, Opera Nova, 2023), Olga ("Wesoła Wdówka" F. Lehara, Opera Nova, 2023), Marcelina ("Wesele Figara" W. A. Mozarta, Opera Nova, 2022).

Dorota Demidowicz, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów Muzycznych między innymi: III Nagrody w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopinia w Szafarni (2009) , I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Anemos” w Rzymie (2010), II Nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie „Mozart” we Frascati. ( 2011), I nagrody oraz nagrody specjalnej w Międzynarodowym konkursie w Tarquini (2016), IV nagrody w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2016). W 2017 roku wraz z zespołem kameralnym „Timpiano” otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Rising Star w Berlinie oraz w Międzynarodowym Konkursie „Feurich” w Wiedniu".

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama