reklama

Koncert i zwiedzanie - organowe wydarzenie w Mariańskim Porzeczu

Opublikowano: 19 kwiecień 2024, 16:26 Kategoria Kultura
Mariańskie Porzecze
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Już w najbliższą niedzielę w Mariańskim Porzeczu wyjątkowe wydarzenie organowe. Koncert połączony ze zwiedzaniem zabytkowego kościoła. Wstęp wolny.

Wydarzenia organowe w Mariańskim Porzeczu odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Koncert połączony ze zwiedzaniem zabytkowego kościoła na organach wykona Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa. Organom w wybranych utworach towarzyszyć będzie zespół wiol barokowych: Karolina Koślacz, Klara Wyrwa, Bernadetta Wieczerzyńska i Borys Piszczatowski.

Koncert odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia 2024 o godz. 15.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Wstęp wolny. Uczestnicy koncertu otrzymają płyty nagrane na porzeckich organach.

reklama


 

W poniedziałek, 22.04. organom będą mieli okazję przyjrzeć się najmłodsi - uczniowie klas I-III. - Podczas prezentacji "Co piszczy i dzwoni w starych organach?"
przedstawimy dzieciom brzmienie i konstrukcję organów "od kuchni", pozwolimy podmuchać w piszczałki. A może wyjdzie nam jakaś miła i znana melodia?
Chętnych na poniedziałkowe prezentacje prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - zachęca Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Współorganizatorzy: Parafia MB Bolesnej w Mariańskim Porzeczu, Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA.

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama