reklama

Małą nutką być!

Opublikowano: 15 kwiecień 2024, 11:03 Kategoria Kultura
csikmałe nutkiochnik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

3 kwietnia na scenie Centrum Sportu i Kultury było wyjątkowo śpiewająco. To wszystko za sprawą Festiwalu „Małe Nutki”, który odbył się już po raz 4. Idea tego wydarzenia jest prosta: dobra zabawa, edukacja muzyczna, rozwijanie talentów, przełamywanie tremy i nieśmiałości. A wszystko to bez niepotrzebnej rywalizacji, bo zwycięzcami festiwalu są wszyscy występujący.

- Festiwal nie ma charakteru konkursu. Zależy nam na tym, by dzieci dobrze się bawiły i miały piękne wspomnienia z dzieciństwa związane z występami publicznymi. Zwycięzcą „Małych Nutek” jest każdy uczestnik. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy, a dzięki naszym tegorocznym sponsorom: miastu Garwolin, firmie Ochnik oraz firmie Lobo - każde dziecko otrzymało także nagrodę w postaci książki oraz biletu na spektakl – mówi Justyna Dybcio, pomysłodawczyni festiwalu.

 

reklama


W sali kinowej wystąpiło ponad 150 wykonawców. Byli oni podzieleni na dwie kategorie: pierwsza – przedszkola oraz druga – szkoły podstawowe klas 1-3. Wśród występujących przeważały występy grupowe, ale nie zabrakło także solistów oraz duetów. Jury przysłuchiwało się uważnie wszystkim i choć nie przyznawało żadnych miejsc, to jednak postanowiło przyznać wyróżnienia. W kategorii przedszkola szczególnie spodobał się występ Wiktorii Kamoli z Niepublicznego Przedszkola Mały Miś z piosenką „Kaczka dziwaczka” oraz występ dzieci z grupy Pszczółki z Publicznego Przedszkola w Górznie. W kategorii wyższej uwagę jury swoimi występami zwrócili: Zofia Czechowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaleniu Drugim, zespół Jagódki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uninie oraz zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła burmistrz miasta Garwolina – Marzena Świeczak.

mat.pras.

fot. CSiK

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama