reklama

Urzekający Dzień Kobiet w Jaźwinach

Opublikowano: 12 marzec 2024, 07:20 Kategoria Kultura
jaźwinyborowiedzień kobiet
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W niedzielę, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, Koło Gospodyń Wiejskich „Urzekające” zorganizowało wyjątkowe spotkanie, na które zaprosiło wszystkie kobiety z Jaźwin (gm. Borowie). Wydarzenie miało na celu uhonorowanie kobiet oraz stworzenie okazji do wspomnień i integracji. Dużą niespodziankę w czasie spotkania przygotowali przedstawiciele OSP Jaźwiny, którzy wręczyli kwiaty każdej przybyłej na uroczystość kobiecie.  

Spotkanie, które odbyło się w Jaźwinach, było pełne radości, wzruszeń i wspólnych przeżyć. Przedstawicielki Koła Gospodyń, które działało w Jaźwinach w latach 70. miały okazję podzielić się swoimi wspomnieniami, co dodatkowo uatrakcyjniło wydarzenie i pozwoliło zgromadzonym gościom wrócić pamięcią do organizacji wiejskich dożynek czy tradycji „pierzaczek”.  Ich opowieści oraz piosenki z dawnych lat stanowiły niezwykłe źródło inspiracji i dowodzą siłę tradycji oraz zaangażowania kobiet w rozwój społeczności.

- W dzisiejszych czasach, nasza rola jako kobiet w społeczeństwie jest bardziej znacząca niż kiedykolwiek wcześniej. W kobietach tkwi ogromna siła. Nasza zdolność do przemiany, adaptacji i pokonywania przeszkód jest niezwykła. Możemy wpływać na zmiany i tworzyć lepszą przyszłość dla naszych rodzin i naszej wiejskiej społeczności. Wasza obecność tutaj dzisiaj jest dowodem na siłę wspólnoty, jaką tworzymy jako kobiety. Razem jesteśmy silniejsze i możemy osiągnąć więcej – mówiła w czasie spotkania do przybyłych Pań Katarzyna Rogala, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Urzekające” w Jaźwinach.

reklama


W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Gminy Borowie. Życzenia dla Pań z okazji ich Święta złożył wójt Gminy Borowie, Pan Wiesław Gąska oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Katarzyna Iwaniec.

Zorganizowane przez „Urzekające” wydarzenie, pokazało siłę wspólnoty oraz znaczenie wzajemnego wsparcia w życiu społecznym. Niezaprzeczalnym punktem programu był poczęstunek przygotowany przez członkinie KGW. Na stołach pojawiły się przysmaki, w tym aromatyczna kawa i różnorodne ciasta, które zachwyciły smakiem wszystkie obecne Panie.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama