reklama

W gminie Borowie wydano znaczki turystyczne

Opublikowano: 01 grudzień 2022, 15:04 Kategoria Kultura
znaczek turystycznygmina borowieborowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Z inicjatywy Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski, Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu wydał dwa znaczki turystyczne, na których znajdują się zabytki gminy.

Chodzi o urząd gminy w otoczeniu parku krajobrazowego oraz dzwonnica i kościół zabytkowy.. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu w danym miejscu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka, jak tylko w Borowiu, miejscu siedziby zabytku. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Znaczki turystyczne znajdują się w 20 państwach Europy. Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska.

Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się w Czechach i w niedługim czasie znaczek turystyczny na stałe zagościł również w wielu krajach europejskich i USA.

reklama


Ideą znaczka turystycznego jest promocja miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczanie szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów.

Znaczki można nabyć: Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu ul. Garwolińska 19, 08-412 Borowie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00, Zielona Budka w Borowiu, ul. Garwolińska od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 19:00, sobota 6:30 - 19:00.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama