reklama

Izabela Rękawek z nagrodą marszałka

Opublikowano: 22 listopad 2022, 17:02 Kategoria Kultura
CSiKteatrRękawiczka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Znamy laureatów XXIII edycji Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego. Spośród 60 kandydatów kapituła konkursu wyłoniła 10 zwycięzców, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna promują region w kraju, ale za granicą. Wczoraj wyróżnionym statuetki Nagrody Marszałka wręczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Niełatwe zadanie stanęło w tym roku przed kapitułą konkursu. Jak zauważa marszałek Adam Struzik mimo, że jest to już 23. edycja na liście kandydatów do statuetki pojawiły się prawdziwe osobowości, zespoły z dorobkiem czy stowarzyszenia, których praca jest bezcenna dla mieszkańców regionu. – Muszę przyznać, że wybór nigdy nie jest łatwy, ale cieszy mnie tak duże zainteresowanie konkursem. Oznacza to bowiem, że na Mazowszu wciąż mamy wielu ludzi, których talent, twórczość, społeczne zaangażowanie warto doceniać. I to, właśnie robimy – dodaje marszałek.

W tym roku o Nagrodę Marszałka walczyło aż 60 kandydatów, w tym aż 48 osób fizycznych. Statuetkami wyróżniono 10 laureatów. Wśród wyróżnionych znalazła się zmarła w październiku tego roku wybitna artystka kurpiowska Marianna Staśkiewicz. W jej imieniu nagrodę odebrał przedstawiciel rodziny.

reklama


 

– Gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom. Swoją postawą i podejmowanymi działaniami kultywują Państwo tradycje nie tylko mazowieckie, ale przede wszystkie te lokalne. Życzę Państwu dalszych sukcesów, owocnej pracy i nowych, ciekawych wyzwań – zaznaczyła członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Gala wręczenia nagród odbyła się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

W gronie laureatów znalazła się przedstawicielka powiatu garwolińskiego Izabela Rękawek - nauczycielka, instruktorka teatralna i reżyserka wielu nagradzanych na festiwalach i przeglądach spektakli.

- Niezwykle utalentowana nauczycielka z pasją. Reżyserka spektakli dla dzieci i młodzieży. Autorka wielu scenariuszy teatralnych. Od lat z powodzeniem prowadzi Teatr Rękawiczka, który skupia starszą młodzież licealną oraz Teatr Mała Rękawiczka dla uczniów szkół podstawowych. Od kilku lat tworzy również spektakle wielopokoleniowe, gdzie seniorzy, dzieci, młodzież oraz dorośli wspólnie pracują nad powstaniem i realizacją spektaklu. Aby wspierać rozwój kultury i nauki założyła Stowarzyszenie Calos Cagathos, które wyremontowało stare pomieszczenie, tworząc niezwykłą Oazę Artystyczną. W tym miejscu odbywają się m.in. próby teatrów, zajęcia z projektów naukowych i artystycznych. Od wielu lat nieprzerwanie działa w obszarze kulturalnym, oświatowym oraz profilaktycznym - czytamy w uzasadnieniu kapituły konkursu.

Izabela Rękawek prowadzi dwa teatry działające w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie - młodzieżowy Teatr Rękawiczka oraz grupę dorosłych - Teatr O!Mamy.

mat.pras./red.

fot. UMWM/Rafał Latoszek


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama