reklama

Proces i dzieło – wystawa ceramiki Magdy Łysiak

Opublikowano: 19 listopad 2022, 10:47 Kategoria Kultura
Galeria Kotłowniawystawacsik
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W przeddzień Święta Niepodległości w Galerii Kotłownia odbył się wernisaż wystawy Magdy Łysiak zatytułowanej „Stożek nr 5*”. Tytuł ekspozycji nawiązuje do temperatury wypału prac. Wystawa ta przejdzie do historii galerii w sposób szczególny, bowiem po raz pierwszy w tej przestrzeni pokazane zostały wyłącznie prace ceramiczne.

Magda Łysiak to artystka związana z Wrocławiem. Absolwentka tamtejszej uczelni, a obecnie jej doktorantka. Projektuje i tworzy zarówno ceramikę artystyczną, jak i użytkową oraz biżuterię ceramiczną. Zajmuje się także malarstwem oraz grafiką. Chętnie prezentuje swoje prace, ale równie chętnie i z ogromną pasją o nich opowiada. Podczas wernisażu w Kotłowni tłumaczyła procesy związane z ceramiką i odpowiadała na pytania zwiedzających wystawę.

 

reklama


Ekspozycję kamionki ceramicznej z unikalną kompozycją szkliw popiołowych w formie talerzy uzupełniają szklane tuby ustawione obok eksponatów, które zawierają elementy organiczne związane z procesem twórczym. Prezentowane obiekty są rodzajem zapisu z badań prowadzonych nad granicami ceramiki. Artystka chce nie tylko zgłębić sam proces technologiczny, ale także proces przemiany materii w ogóle.

Wystawę można oglądać do 30 listopada. Wstęp wolny. W celu oprowadzania kuratorskiego Centrum Sportu i Kultury prosi o kontaktowanie się z Luizą Kondej-Matusiak – kustoszem galerii.

 mat.pras.

fot. CSiK


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama