reklama

"Operobusem" na musical „Company”

Opublikowano: 17 listopad 2022, 18:34 Kategoria Kultura
csikoperobusteatr
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Warszawska Opera Kameralna zapraszają na kolejną kulturalną podróż w ramach projektu „Operobus”. Tym razem uczestnicy obejrzą spektakl „Company” - musical, który wspaniale przechodzi próbę czasu. Z pewnością będzie to wyjątkowy wieczór.

„Company” to ikoniczny amerykański musical, bazujący na libretto George’a Furtha, który na tle całego gigantycznego dorobku Stephena Sondheima jest o tyle szczególny, że zarówno muzyka jak warstwa tekstowa są autorstwa twórcy dzieła.

Co więcej musical - uznawany za jeden z pierwszych społecznie zaangażowanych - nie stracił nic na aktualności przez pół wieku od swej prapremiery w 1970 roku. A warto wiedzieć, że otrzymał wówczas 14 nominacji do najważniejszej broadwayowskiej nagrody Tonny, ostatecznie zdobywając 6 statuetek.

reklama


 

Ilekroć musical powraca na teatralny afisz, czy to w Stanach Zjednoczonych, czy na londyńskim West Endzie, budzi zdumienie aktualnością swojej treści i nieprzemijającym charakterem ludzkich rozterek.„Company” przemierza sceny świata, podbijając serca melomanów od Singapuru, Norwegii, Filipin po Brazylię. Teraz zaprezentowane będzie polskiej publiczności w reżyserii Michała Znanieckiego, ze scenografią Luigiego Scoglia oraz pod kierownictwem muzycznym Tomasza Szymusia.

„Company” to już trzeci spektakl Warszawskiej Opery Kameralnej, który mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki. Dzięki współpracy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie z operą w ramach projektu „Operobus” widzowie nie tylko mogą liczyć na promocyjną cenę biletu, ale także mają zapewniony darmowy przejazd autobusem – tam i z powrotem.

„Operobus” zabierze uczestników na spektakl 10 grudnia. Wyjazd o godzinie 17:30 z parkingu przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Bilety w cenie 80 zł. Zapisy w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1) – tel. 25 682 20 51

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama