reklama
reklama
reklama

Pod skrzydłami przyrody i sztuki – warsztaty teatralne w Polewiczu

Opublikowano: 01 sierpień 2022, 12:08 Kategoria Kultura
teatrcalos cagathos
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Od 18 do 21 lipca w Polewiczu realizowany był projekt stowarzyszenia Calos Cagathos „Pod skrzydłami przyrody i sztuki”. Uczestnicy spędzali aktywnie czas na świeżym powietrzu, obudzili drzemiące w nich talenty i pasje.

Grupa dwudziestu młodych osób brała udział w warsztatach, które prowadził Bartłomiej Ostapczuk – aktor, reżyser, choreograf teatru pantomimy. Uczestnicy poznawali różne techniki teatralne i spełniali się artystycznie, a za deski teatru posłużyła im trawa, drzewa, rzeka. Piękno Polewicza zachęcało młodzież do tworzenia, tańca, śpiewu, ale i do wyciszenia się, odnowienia kontaktu z naturą i drugim człowiekiem.

 

reklama


Projekt „Pod skrzydłami przyrody i sztuki” powstał z myślą o młodzieży, która z powodu ograniczeń związanych z pandemią boryka się z samotnością, lękami i depresją. Warsztaty teatralne na łonie natury okazały się nie tylko kreatywnym sposobem na wakacyjny odpoczynek, ale również okazją do przekraczenia własnych granic, wyrażenia siebie, rozwoju. Stowarzyszenie Calos Cagathos od lat zajmuje się organizacją wydarzeń artystycznych, gdyż wierzy, że sztuka i obcowanie z nią chronią przed zagrożeniami świata współczesnego, m.in. wszechobecną cyfryzacją.

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Garwolin.

mat.pras./oprac. am

fot. mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama