reklama
reklama
reklama

Autor – zagadka. Wernisaż wystaw „Impuls”

Opublikowano: 09 czerwiec 2022, 16:02 Kategoria Kultura
galeria kotłowniawystwa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

9 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy w Galerii Kotłownia. Tym razem będzie nieco tajemniczo, bowiem prace prezentowane na wystawie są dziełem MiroRa -„artystycznej jednostki” o nieokreślonym pochodzeniu i nieujawnionej historii.

- Niektórzy artyści ukrywają swoją tożsamość. Najczęściej chcą przez to jeszcze bardziej zwrócić uwagę na sam proces twórczy i jego efekty. Tak działał np. Banksy - mówi Luiza Kondej-Matusiak, kustorz Galerii Kotłownia.

Autor najnowszej wystawy pozostanie dla odwiedzających tajemnicą. Nie wiadomo, kim jest, ile ma lat, skąd pochodzi. Znana jest jednak jego artystyczna droga, a to na pewno pomoże w interpretacji dzieł.

reklama


 

MiroR tworzy obrazy i obiekty rzeźbiarskie inspirowane i prowadzone konsekwentnie przez "czystą" wyobraźnię, w które nieuchronnie, z każdą myślą coraz bardziej, stara się wtargnąć rzeczywistość świata. Analizując obrazy, można domniemywać, że toczy wewnętrzną walkę pomiędzy „było” (wyobraźnia) a „będzie” (poznanie).

Być może nawet nieświadomie chce zachować tę świeżość poznania przypisywaną zwykle dzieciom. MiroR prezentuje swoje prace raz w miejscach publicznych – nobliwych galeriach, tradycyjnych przestrzeniach ekspozycyjnych, innym razem w miejscach postidustrialnych, miejscach nieoczywistych, na pograniczu legalności. Dzieła MiroRa oscylują pomiędzy wizją obiektu muzealnego a street artem.

Wystawa potrwa do 10 lipca. Wstęp na nią jest wolny. 

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama