reklama

Ci, których nie było w Galerii Kotłownia

Opublikowano: 07 październik 2021, 08:11 Kategoria Kultura
csikgaleria kotłownia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

?Ci których nie było? ? taki tytuł nosi wystawa, której wernisaż odbędzie się piątek 22 października o godzinie 18:00 w Galerii Kotłownia. Tym razem swoje prace zaprezentuje Magdalena Kulesza- Fedkowicz.

Podczas wystawy prezentowanej w Garwolinie artystka pokaże kilkadziesiąt prac, m. in rysunki, akwarele, obrazy malowane temperą i olejami. Łączy je wszystkie temat natury: korelacja między przyrodą a człowiekiem, przenikanie się światów, delikatność materii narażonej na unicestwienie. Cechuje te prace czysta gama kolorystyczna, różnorodna struktura, symbolika.

Artystka urodziła się w Żyrardowie w 1981 roku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Dyplom na krakowskiej ASP obroniła w 2008 roku w Pracowni Malarstwa u profesora Leszka Misiaka (oraz aneks z filmu animowanego w Pracowni Filmu Animowanego u profesora Jerzego Kuci). W 2015 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Malarstwa na macierzystej uczelni. Zajmuje się twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku,rzeźby, filmu animowanego, site-specific, video. Zrealizowała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych.

reklama


Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Animowanych za film ?Podróż na wschód?, wyróżniona podczas V Piotrkowskiego Biennale Sztuki za pracę
?Dobranoc przyjaciółko znad rzeki?oraz zdobywczyni wielu innych nagród.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja potrwa do 26 listopada.

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama