reklama

Tu powstaje Kongo! Musical w Garwolinie

Opublikowano: 08 październik 2021, 08:02 Kategoria Kultura
kongomusical
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Czegoś takie jeszcze nie było! W Garwolinie powstaje musical, w którym między innymi obok Elżbiety Zapendowskiej i aktorki Hanny Piasecznej zagrają i zaśpiewają dziewczyny stąd! Zanim "Kongo" ruszy w świat będzie miało swoją premierę na scenie Centrum Sportu i Kultury. 

"Kongo" to z pozoru prosta historia o grupie młodzieży tworzącej własne przedstawienie oraz towarzyszących im w związku z tym problemom: zawiści, akceptacji, lęku. Z czasem okazuje się jednak, że pod maską buntu, agresji czy eskapizmu kryją się prawdziwe życiowe dramaty, a tytułowe Kongo staje się nie mniej obcym miejscem niż dom najbliższych znajomych. Muzyczną inspirację spektaklu stanowią najnowsze, poprockowe musicale jak "Ghost" czy "Waitress" pokazywane na teatralnych deskach całego świata. "Kongo" to najbardziej palące problemy pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość. To spektakl, który jak w soczewce
skupia największe wyzwania współczesnego świata. Nie zabraknie oczywiście świetnej muzyki, energii i humoru.

Autorami scenriusza są Hanna Piaseczna - aktorka teatralna i telewizyjna, scenarzystka, reżyserka, producentka teatralna i muzyczna oraz Paweł "Kadłub" Stankiewicz - gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent muzyczny współpracujący między innymi z Michałem Bajorem, Krzysztofem Warlikowskim, Dorotą Osińską czy Natalią Sikorą. Paweł Stankiewicz napisał muzykę oraz teksty do musicalu, a Hanna Piaseczna jest także reżyserem spektaklu i producentem całego przedsięwzięcia. O przygotowanie wokalne zadbała Aurelia Luśnia - wokalistka i trenerka wokalna, od wielu lat kształcąca głosy w Zespole Szkół Artystycznych w Garwolinie. I to właśnie uczniowie i absolwenci szkoły wystąpią w musicalu "Kongo". Na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć: Kamilę Figielską, Gustawa Klyszcza, Izabelę Bożek, Patrycję Woźniak, Weronikę Liszewską, Małgorzatę Przybysz, Aleksandrę Tudek, Aleksandrę Narojczyk, Wiktorię Piorun oraz Martynę Gozdalik.

reklama


Młodzi wokaliści wystąpią u boku nie tylko Aurelii Luśni i Hanny Piasecznej, ale także krytyka muzycznego i specjalistki od emisji głosu Elżbiety Zapendowskiej, która w musicalu gra surową Elę, z ogromną pasją szukającą talentów wśród młodzieży.

Od dwóch miesięcy na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwają próby i intensywne przygotowania do spektaklu. Zanim musical ruszy w Polskę, będzie miał swoją premierę właśnie tu - w Garwolinie. Już 22 października! Wcześniej przedpremierowo będą mieli okazję obejrzeć go uczniowie garwolińskich szkół.

Więcej informacji o musicalu "Kongo", jego twórcach oraz aktorach można znaleźć na kanałach w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/kongo_musical/

https://www.youtube.com/channel/UC4K3SgrNdt_AFYOzYmvu-Lg

https://www.facebook.com/Musical-Kongo-105491985190688

https://vm.tiktok.com/ZMRKvTr2E/

jd

fot. mat.pras.

patronat medialny wg

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama