Na kolędy zapraszają za rok

Opublikowano: 22 styczeń 2012, 19:41 Kategoria Kultura
chórMiturakolędy

Dziś wystąpili z krótkimi koncertami w kościele parafialnym w Górkach i w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Wcześniej kolędy zabrzmiały także w garwolińskiej kolegiacie oraz kościele św. Anny w Warszawie. Przed chórzystami teraz wyjazd do Terespola, a później być może do Hiszpanii.

Najpierw w Górkach, a o 12.30 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie Chór Miasta Garwolin zabrał mieszkańców w świąteczną podróż szlakiem nie tylko polskich kolęd. - To była już ostatnia okazja w tym roku, żeby posłuchać nas w tym repertuarze, ale już dziś zapraszamy za rok - mówi Radosław Mitura, dyrygent chóru.

Publiczność usłyszała dziś w wykonaniu chóru tradycyjne polskie kolędy, dwie kolędy ukraińskie oraz pastorałki we współczesnych aranżacjach - "Hola, hola, pasterze z pola" oraz "Wesołą nowinę". - To była taka nasza próba generalna. Te dwie pastorałki wykonamy na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu - mówi Radosław Mitura. Na ten festiwal chórzyści wyjeżdżają już w najbliższy weekend. Będą tam już po raz trzeci i po cichu liczą na uznanie publiczności.

- To jest wyjątkowy, bardzo kolorowy i różnorodny festiwal. Najlepszy zespół wybiera publiczność. Kiedy byliśmy tam po raz pierwszy zajęliśmy drugie miejsce, zabrakło nam bardzo niewiele do zwycięstwa, więc na pewno będziemy się bardzo starać - dodaje dyrygent. Chór wykona oprócz pastorałek dwie ukraińskie i dwie polskie kolędy.

W tym roku mija już pięć lat od założenia Chóru Miasta Garwolin. Okrągły jubileusz chórzyści będą świętować śpiewająco - na jesieni możemy się spodziewać wielu koncertów. Z roku na rok nasi chórzyści radzą sobie coraz lepiej, na arenie międzynarodowej także. Po ostatnim sukcesie w Macedonii chór otrzymał zaproszenie na festiwal do Hiszpanii.

- To dla nas wyjątkowe zaproszenie, bo nie można sobie tam tak po prostu pojechać. Organizatorzy wysyłają imienne zaproszenie do zaledwie kilkunastu chórów z Polski, Hiszpanii i Niemiec. Jeśli uda nam się tam pojechać, to będzie to też ogromna promocja dla miasta i powiatu, ponieważ częścią tego festiwalu jest prezentacja regionu, z którego pochodzi chór - tłumaczy Radosław Mitura.

JuDy

Komentarze  

+3 #30 utwór... 2012-01-25 20:51
Cytuję Widz:
Zamiast gadać tyle, lepiej obejrzyjcie to nagranie, bo jest to bardzo dobre wykonanie tego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=CjBxkQ50Qq0


to nagranie z festiwalu w Macedonii:)
Cytować
+6 #29 FilmWidz 2012-01-25 20:18
Zamiast gadać tyle, lepiej obejrzyjcie to nagranie, bo jest to bardzo dobre wykonanie tego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=CjBxkQ50Qq0
Cytować
+3 #28 To nie tylko wyjazdy...Chórzystka 2012-01-25 15:49
Śpiewanie w chórze to nie tylko wyjazdy. To przede wszystkim ciężka praca. Dwa razy w tygodniu przychodzimy na próby (czasem trwają 2 godziny). By wyjeżdżać na festiwale międzynarodowe trzeba prezentować odpowiedni poziom. Robimy to z własnej woli. Moglibyście docenić, że ktoś ma pasje i chęci. "krytycy" chóru nie mają pojęcia o muzyce, którą prezentujemy więc po co się wypowiadają? Nie rozumiem takich ludzi.
Cytować
+1 #27 koncertyJoanna 2012-01-25 09:09
3 strony komentarzy. I co? Nie wiem czy się Wam podobało. Mnie się bardzo fajnie śpiewało i cieszyłam się że mogę. Miło było patrzeć na ludzi i maluchy które śpiewały z nami. Cieszyła mnie praca nad przygotowaniami . Czasem mi się nie chciało, ale to jest radość. Nikt tego nie słuchał? Nikogo to nie obchodzi? Po co to całe zamieszanie, które w małym stopniu dotyczy tego co się wydarzyło.
Cytować
+1 #26 do widzaZuma 2012-01-25 08:50
Witam.. bardzo cenna uwaga. Oczywiście wszyscy powinni wiedzieć że Chór działa pod CSiK, choć nazywa sie Chórem Miasta Garwolina. I tak naprawdę to właśnie CSiK wraz z dyrekcją wspiera chór najbardziej. I słusznie, niech działają, kultury w Garwolinie nigdy za wiele. Widać ze dużo robią w tym kierunku. Coraz więcej imprez można usłyszeć w grajdolku.
Cytować
+1 #25 o rany! - dość już!Zuma 2012-01-24 14:15
Jak czytam te brednie to zastanawiam się co tymi wszystkimi ludźmi kieruje? zazdrość, zawiść..nawet ciężko ocenić co dokładnie. Szkoda tylko że ci fajni ludzie (mam na myśli chórzystów, dyrygenta, i dyrekcję CSiK) czytają to. Szkoda tylko, że za każdym razem kiedy pisze się o poczynaniach Chóru wszyscy odrazu szczerzą się na kasę - za co?, kto komu ile dał? i ile zapłacił?... Kasa na kulturę (jak to ktoś napisał) w budżecie była, jest i bedzie... i dajcie już sobie spokój z tymi spekulacjami. Bo żeby pisać takie rzeczy to trzeba wiedzieć o wszystkim na 100 %. A nie sądzę żeby ktokolwiek z komentujących takową wiedzę miał. Cieszmy się ich sukcesami i wspierajmy, może przełamią passę II miejsc...i przywiozą nam I miejsce - to naprawdę wspaniali ludzie!!!!
Cytować
+4 #24 trochę szczerości ;)Krzysztof 2012-01-24 13:20
Teraz trochę szczerości... kto z nas nigdy nie pomyślał, że "fajnie byłoby taniej gdzieś pojechać", chyba nikogo takiego nie znajdziemy :) , a że akurat wspomina się o "dobie kryzysu" mając na uwagę nasze Garwolińskie podwórko, a nie wyrażamy zbytniego sprzeciwu kiedy na Wiejskiej ma powstać budynek dla prac komisji sejmowych za duuużo większe pieniądze niż te duuuże przeznaczone na chór, to mnie po prostu zastanawia, ale tak jak wspomniałem wcześniej "łatwiej przyczepić się do tego co jest niżej"
Są organizacje i instytucje które mają działać dla naszej kieszeni, dla naszej wygody, dla ducha i kultury i jeszcze wiele innych, a to jest akurat ten trzeci rodzaj... szkoda tylko że teraz większość nie potrafi być "mecenasami sztuki" za nie do końca swoje już przecież pieniądze (bo tak czy tak zostaną wydane skoro są uwzględnione w rocznym budżecie)
Cytować
0 #23 .. 2012-01-24 10:32
ZA pewne jakaś małą część kwoty dokładają chórzyści ale jest to na prawdę mała część 90% kosztów utrzymania chóru funduje lekką ręką Centrum Sportu i Kultury , więc co niektóre osoby z chóru niech nie kłamią beszczelnie , nie jestem przeciwniczką chóru niech będzie , ale nie za takie pieniądze wydawane na ten cel w dobie kryzysu , czy chór od razu musi występować w Hiszpanii , zdecydowanie powinni podrozować po Polsce ale jak ma sie takiego sponsora to dlaczego by korzystać ..........
Cytować
+4 #22 wielkie : ) pieniądzeGregory 2012-01-24 09:54
Cytuję Widz:
Osobiście uważam, że chór to doskonała inwestycja w rozwój kultury w Naszym mieście. Chwała wszystkim chórzystom, a także dyrygentowi za wkład w rozwój, bo chór rozwija się naprawdę dynamicznie i prezentuje już określony poziom, a nie byle jaki! Proponuję, jak już wcześniej ktoś napisał, żeby o takich eventach informować wcześniej, a nie już po fakcie... A poza tym a propos tych finansów: Jest oczywiste, że chórzyści wykładają pieniądze ze swojej kieszeni oraz poświęcają swój prywatny, cenny czas. No ale po co te kłamstwa, że wyjazdy W CAŁOŚCI są opłacane przez nich??? Osobiście wiem, że CSiK wykłada na chór duuuże pieniądze i BARDZO DOBRZE, żę to robi bo WARTO!!! Ale nie mówmy proszę, że za wszystko płacą chórzyści... Inną sprawą jest to ile daje CSiK, a ile daje (a raczej nie daje) Urząd Miasta, a to przecież Chór Miasta Garwolin, a nie Chór Centrum Sportu i Kultury... Pozdrawiam!



Zapraszam również Panią na próbę chóru we wtorek i piątek do Domu Kultury na godz. 19:00, gdzie my jako chórzyści będziemy starali się rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące WIELKICH PIENIEDZY, jakie dostajemy na działalność chóru. Pozdrawiam Grzegorz
Cytować
+1 #21 Mała uwagaWidz 2012-01-24 03:03
Osobiście uważam, że chór to doskonała inwestycja w rozwój kultury w Naszym mieście. Chwała wszystkim chórzystom, a także dyrygentowi za wkład w rozwój, bo chór rozwija się naprawdę dynamicznie i prezentuje już określony poziom, a nie byle jaki! Proponuję, jak już wcześniej ktoś napisał, żeby o takich eventach informować wcześniej, a nie już po fakcie... A poza tym a propos tych finansów: Jest oczywiste, że chórzyści wykładają pieniądze ze swojej kieszeni oraz poświęcają swój prywatny, cenny czas. No ale po co te kłamstwa, że wyjazdy W CAŁOŚCI są opłacane przez nich??? Osobiście wiem, że CSiK wykłada na chór duuuże pieniądze i BARDZO DOBRZE, żę to robi bo WARTO!!! Ale nie mówmy proszę, że za wszystko płacą chórzyści... Inną sprawą jest to ile daje CSiK, a ile daje (a raczej nie daje) Urząd Miasta, a to przecież Chór Miasta Garwolin, a nie Chór Centrum Sportu i Kultury... Pozdrawiam!
Cytować
+4 #20 doKrzysztof 2012-01-23 18:14
1. Budżet ma określona pulę na kulturę, na inwestycje itp. (tak Panie Jerzy uczyli w szkole - i tak jest).
2. Chórzyści w swoim prywatnym, wolnym czasie chcą pośpiewać, zrobić coś co lubią dla przyjemności swojej i innych ludzi - zdaniem moim, niesfrustrowane go człowieka, który ma ze sobą co zrobić w wolnym czasie jest to bardzo dobra rzecz.
3. Zachęcam do skorzystania z zaproszenia na próbę chóru o ile nie obawia się Pan ujawnienia swojej osoby i przegrania z w przeciwieństwie do Pańskich sensownymi argumentami.
4. Ile razy nie pojawiłby się artykuł o chórze, tyle razy będzie poruszana kwestia finansów - łatwiej przyczepić się do tego, co jest niżej, czyli do chóru prawda ? :) i zdecydowanie wątpię czy Pan, Panie Jerzy poświęciłby 3 dni urlopu na podróż autobusem, co robią chórzyści :) pozdrawiam i życzę większego zasobu informacji zanim następnym razem zdecyduje się Pan cokolwiek, lub kogokolwiek krytykować :)
Cytować
0 #19 Do Jerzego który PROPONUJEJola 2012-01-23 15:56
A ja proponuję żeby przy zakupie komputerów sprawdzać iloraz inteligencji nabywcy /tzw.zakup kontrolowany/ Może wtedy mniej byśmy mieli na forach takich "mądrości". Chociaż śmiem wątpić. Już Einstein mawiał że: "Wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone. Chociaż co do tego pierwszego miałbym wątpliwości." - Niestety.
Cytować
+6 #18 Do Jerzego - troska o portfele chórzystówGrzegorz 2012-01-23 15:29
Szanowny Panie " Jerzy ". Jeżeli jest Pan bardzo zaniepokojony, czy nas na wyjazdy będzie stać to serdecznie zapraszam na próbę chóru we wtorek lub w piątek do Domu Kultury o godz. 19:00. Tam wyjaśnimy Panu na jakich zasadach koncertujemy w kraju, jak i za granicą. Jestem pewien, że tak zatroskana osoba o fundusze naszego miasta dowie się wystarczająco o wydatkach jakie ponosimy na nasze wyjazdy. Pozdrawiam Pana i liczę, że nie stchórzy Pan i przyjdzie na spotkanie z nami. Grzegorz
Cytować
+5 #17 finanseEwelina 2012-01-23 13:40
Widzę, że jak zwykle pieniądze budzą najwięcej emocji. Nie wiem ile kosztuje zapraszanie gwiazd na Dni Garwolina. Pewnie dużo, ale ja, choć nie korzystam z ich występów ( nie przepadam za taką muzyką) nie wypominam nikomu, że Garwolin wydaje na nie pieniądze. Zakładam, że innym mieszkańcom te występy się podobają. Dlaczego więc niektórzy odmawiają innym prawa do słuchania czy wykonywania innej muzyki? Gdzie nasza "osławiona " tolerancja czy szacunek dla innych gustów.
Przy okazji. Byłam przeciw budowaniu basenu i wydawaniu na niego pieniędzy. Ale skoro większości mieszkańców jest potrzebny to nie organizuję protestów przeciw budowie. Niech więc nikt mi nie zabrania słuchania muzyki w wykonaniu naszego chóru a chórzystom rozwijania swoich umiejętności z pożytkiem dla miasta.
I jeszcze jedno. Warto wiedzieć, że organizatorzy różnych festiwali zapraszając na nie uczestników zapewniają im warunki pobytu, i uczestnicy ponoszą tylko część kosztów. Może więc członków Chóru Miasta Garwolina stać na opłacenie ich z własnej kieszeni. Pozdrawiam
Cytować
+5 #16 prywatne pieniądzeChórzysta 2012-01-23 13:34
Cytuję .:
Już widzę jak chórzyści wydają swoje prywatne pieniądzę na wyjazd do Hiszpanii , takie bajki to możecie opowiadać swoim dzieciom koszty pokryje urząd miasta lub jak zwykle CSiK


w takim razie zapraszam do chóru i człowieku zobaczysz jak chórzyści wydają prywatne pieniądze ... ciekawe czy wtedy będizesz taki mądry i chetny do pojechania z nami do Hiszpanii
Cytować