reklama

Pomyśl o Sudanie, pomyśl o wodzie

Opublikowano: 20 styczeń 2012, 15:02 Kategoria Kultura
wystawaCSiKfotografia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kiedy rano odkręcamy kran, myjąc zęby, nikt z nas nie zastanawia się na tym, że gdzieś daleko są tacy, którzy nie mają jej na wyciągnięcie ręki. 24 stycznia w garwolińskim Domu Kultury wernisaż wystawy znakomitego fotografa Wojciecha Grzędzińskiego pt. "Potrzeba wody w Sudanie". To okazja nie tylko do tego, żeby obejrzeć doskonałe zdjęcia, ale także zobaczyć "problem" z bliska.

- Na zdjęciach będzie można zobaczyć to, jak naprawdę wygląda życie w Sudanie. My przede wszystkim angażujemy się w życie tu naszej małej społeczności, a często zapominamy o tym, co się dzieje gdzieś tysiące kilometrów stąd, o globalnych problemach. Dzięki tej wystawie i projekcii filmu na pewno wszyscy chętni będą mogli zobaczyć coś więcej i być może w jakiś sposób wesprzeć Sudan - mówi Luiza Kondej z Centrum Sportu i Kultury, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia.

Niemniej ważny od wartości edukacyjnych jest artystyczny wymiar wystawy. - Będzie można zobaczyć zdjęcia z najwyższej półki. Solidny i rzetelny reportaż znakomitego fotografa, zdobywcy wielu prestiżowych nagród - dodaje Luiza Kondej.

reklama


Wojciech Grzędziński jest wielokrotnym laureatem polskich konkursów fotografii prasowej, między innymi Grand Press Photo oraz World Press Photo. W 2009 roku w tym plebiscycie zdobył trzecią nagrodę w kategorii "Reportaż/Wydarzenia" za reportaż z konfliktu zbrojnego w Gruzji. Na swoim koncie ma także wyróżnienie w konkursie NPPA i nagrodę w Visa D'or News 2009 Award. Wystawę jego prac w Galerii Kotłownia będzie można oglądać do 13 lutego.

My przede wszystkim angażujemy się w życie tu naszej małej społeczności, a często zapominamy o tym, co się dzieje gdzieś tysiące kilometrów stąd [Luiza Kondej]

Dzień po wernisażu, 25 stycznia, o godzinie 14.00 na ekranie garwolińskiego kina zostanie wyświetlony film dokumentalny pt."Strumień". Porusza on nie tylko problem dostępności, a raczej braku dostępności wody w niektórych regionach świata, ale także skutków traktowania dobra natury jako towaru na sprzedaż.

Wstęp zarówno na film, jak i na wystawę jest bezpłatny.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama