reklama

Muzyczna pokazała co potrafi

Opublikowano: 13 styczeń 2012, 10:46 Kategoria Kultura
muzycznakoncertkolędy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jeszcze w bardzo świątecznej atmosferze, choć ze sceny płynęły nie tylko melodie kolęd. Wielki taneczny pokaz na koniec w wykonaniu najmłodszych i życzeniami "Szczęśliwego Nowego Roku" w tle. Tak było wczoraj, podczas noworocznego koncertu Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, który odbył się w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury.

- Siedem lat temu, także na początku stycznia odbył sie pierwszy noworoczny koncert naszej szkoły muzycznej. Wtedy było w niej zaledwie trzech nauczycieli i około 20 uczniów. Teraz wracamy do tej tradycji koncertowej - mówił Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie.

Przez te siedem lat szkoła bardzo się rozrozła. Razem z klasą śpiewu uczy się w niej już teraz około 130 osób. Wczoraj mogliśmy zobaczyć w pigułce efekty ciężkiej, codziennej pracy uczniów. W pierwszej części wczorajszego koncertu zaprezentowali się instrumentaliści. Publiczność usłyszała nie tylko utwory świąteczne, kolędy, ale także między innymi znaną melodię z serialu Benny Hill oraz utowry znanych kompozytorów muzyki poważnej wykonane na saksofonie, ksylofonie, gitarze, fortepianie i skrzypcach. W drugiej części koncertu wystąpił chór szkoły muzycznej, który wykonał trzy tradycyjne kolędy i bożonarodzeniową piosenkę.

reklama


Finał należał do najmłodszych i zrobił ogromne wrażenie na publiczności. Dzieci uczęszczające na ogólnoumuzykalniające zajęcia w ramach zerówki muzycznej oraz I, II i III klasy zaprezentowały się w baletowej choreografii.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama