Kto zaśpiewa w Metrze? Pierwsze przesłuchania do studia piosenki

Opublikowano: 04 marzec 2020, 11:18 Kategoria Kultura
MetroMiturastudio piosenki

Blisko 50 osób wzięło udział w przesłuchaniach do Studia Piosenki Metro, które właśnie powstało w Garwolinie. Szkoła Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy będzie szkolić wokalnie artystów, a dla najlepszych ma być przepustką na musicalowe sceny. Jeśli komuś nie udało się dotrzeć na ubiegłotygodniowe przesłuchania, ma jeszcze szansę wsiąść do „Metra”

W przesłuchaniach, które odbyły się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wzięło udział blisko 50 osób – dzieci, młodzież i dorośli. Wśród nic nie tylko osoby z Garwolina i powiatu garwolińskiego, ale także z Ryk, Kołbieli czy Stoczka Łukowskiego.

- Poziom przesłuchania był naprawdę wysoki. Zawsze uważałem ze tu w Garwolinie jest bardzo dużo talentów wokalnych i nie tylko wokalnych. W przesłuchaniu wzięły udział też osoby, które się uczą u nas w szkole śpiewu od kilku lat, więc całościowo poziom naprawdę był zadowalający – mówi Radosław Mitura, dyrektor Studia Piosenki Metro w Garwolinie.

 

Chętnych do udziału w „Metrze” słuchała Aurelia Luśnia-Stankiewicz, wokalistka i nauczycielka śpiewu, która wraz z Radosławem będzie prowadziła zajęcia w Studiu Piosenki.

W tej chwili trwa analiza nagrań z przesłuchań i tworzenie wstępnej propozycji ofert zajęć dla zakwalifikowanych. Zajęcia rozpoczną się najpóźniej w połowie marca. - Pierwsze osoby z naszego studia już pod koniec maja zaśpiewają w Teatrze Buffo przed samym Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą – zachęca Radosław Mitura.

Pierwsze „spotkanie” z Januszem Stokłosą uczniowie nowej szkoły mają już za sobą. Twórca „Metra” nagrał film dla wszystkich uczestniczących w przesłuchaniach.

- Studio Piosenki Metro zrobiliśmy po to, by poszerzać horyzonty i możliwości naszych uczniów. Już witając uczestników, Janusz Stokłosa mówił ze jest przekonany ze Garwolin zasili poważnie polską scenę muzyczna, więc przed nami duże zobowiązanie i wyzwania – podkreśla Radosław Mitura.

Studia Piosenki Metro powstają w całej Polsce i będą prowadzić je certyfikowani pedagodzy. Otrzymanie takiego certyfikatu (po odbyciu specjalnego szkolenia) jest warunkiem otwarcia oddziału Studia Piosenki Metro. Studio Piosenki Metro działa pod auspicjami Teatru Studio Buffo, dlatego słuchacze i wykładowcy Studio Piosenki Metro mogą korzystać ze szczególnych przywilejów w obszarze wszystkich aktywności Studio Buffo. Między innymi będą uczestniczyć w próbach wystawianych w Teatrze Studio Buffo spektakli, będą mieli dostęp do specjalnie przygotowanego dla Studia Piosenki Metro repertuaru opartego na najbardziej wartościowej literaturze muzycznej zarówno z zakresu polskiego teatru muzycznego, jak i piosenki.


Wszystkie przeznaczone do pracy utwory będą uzupełnione profesjonalnie przygotowanymi podkładami (playbacki), a także kompletem materiałów nutowych. Wybrani przez pedagogów uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w cyklicznie organizowanych przeglądach i koncertach. Szczególną ich forma będą konkursowe przesłuchania, na których jury przyznawać będzie nagrody i wyróżnienia.


Jeżeli ktoś jeszcze chce dołączyć do Studia Piosenki Metro, musi skontaktować się ze szkołą mailowo.

Więcej o sieci szkół na www.studiopiosenkimetro.pl

Aktualne informacje o Studiu Piosenki Metro w Garwolinie znajdziecie TUTAJ

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież