Ostatki na ludowo w gm. Łaskarzew

Opublikowano: 02 marzec 2020, 20:25 Kategoria Kultura
ostatkiwielki postuścieniecgmina łaskarzew

W świetlicy wiejskiej w Uścieńcu (gm. Łaskarzew) na ludowo kończono czas rozrywek karnawałowych. Tego dnia odbyły się już po raz drugi „Ostatki na Ludowo” – zabawa kończąca tegoroczny karnawał, mająca przypominać o tym, jak kiedyś na wsiach hucznie świętowano przed rozpoczęciem postu.

Ponieważ dziś, niestety ta tradycja zanika organizatorzy wydarzenia starają się ją pielęgnować i odtworzyć. W to sobotnie popołudnie można było pojeść, potańczyć, pośpiewać i zakończyć na wesoło czas karnawału! Wierzymy, że ta impreza zorganizowana z powodzeniem po raz pierwszy w roku ubiegłym przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gminy Łaskarzew „Sięgamy Sukcesu” ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Łaskarzew. W tym roku Stowarzyszenie w organizacji wydarzenia wspomagał Klub Senior+ i Ochotnicza Straż Pożarna Uścieniec-Krzywda, a patronat honorowy objął Wójt Gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz.

W „Ostatkach na Ludowo” wzięli udział: Marek Ziędalski – Radny Powiatu Garwolińskiego, Sylwia Szopa – Zastępca Wójta Gminy Łaskarzew, radni Gminy Łaskarzew: Teresa Kondej, Marzena Getka, Krystyna Kuc, Anna Zackiewicz , Józef Żak i Jacek Wysocki, Monika Marciniak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywdzie, Członkowie Klubu Senior+ na czele z Prezesem Zdzisławem Wójcikiem i Małgorzatą Parol – koordynatorem Klubu Senior+. Wspólnie bawiły się także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy i Członkowie Stowarzyszenia „Sięgamy Sukcesu”.

Tak jak w roku ubiegłym impreza rozpoczęła się przeglądem występów artystycznych, które zaprezentowali: członkowie Klubu Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich z Uścieńca-Krzywdy, Melanowa, Kacprówka, Grabiny, Budla, Krystyna Kuc i Feliksa Grudniak.

Drugą częścią imprezy była biesiada przy wspólnym stole i degustacja potraw i słodkości przygotowanych przez organizatorów. Były same pyszności: żurek, pyzy, pierogi, kapusta z grochem, swojskie wędliny i chleb, chrust, oponki, ciasta, sałatki. Do ostatkowych tańców przygrywała Kapela Krzysztofa Staręgi. Pożegnawszy z przytupem karnawał można ze spokojem czekać na Środę Popielcową i wejść w okres Wielkiego Postu.

laskarzew.pl, opr. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież