Miastkowskie spotkania z muzyką. Po raz dziewiąty

Opublikowano: 13 luty 2020, 12:51 Kategoria Kultura
Miastków Kościelny

„Miastkowskie spotkania z muzyką” to niewątpliwie lokalne święto, które od kilku lat wpisuje się do kalendarza imprez środowiskowych inaugurujących nowy rok. 9 lutego mieszkańcy gminy spotkali się z muzyką i ze sobą już po raz dziewiąty. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość podziwiania tych, którzy kochają taniec, śpiew i muzykę.

W niedzielne popołudnie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym na szkolnej scenie spotkały się wszystkie pokolenia. W repertuarze taneczno-wokalnym zaprezentowali się najmłodsi z Publicznego Przedszkola w Miastkowie Kościelnym, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach, młodzi artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Koncert uświetniły także występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym oraz zespołu wokalnego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Miastkowa Kościelnego.

 

Myśl przewodnią koncertu: „Miłość to jest muzyka” udowodniły przepiękne artystyczne prezentacje przygotowane przez dzieci, młodzież i dorosłych pod czujnym okiem opiekunów: nauczycieli, instruktorów oraz muzyków. Nie byłoby udanego koncertu, gdyby nie miłość do muzyki.  Niezwykłe nastrojowe spotkanie zaszczycili swoją obecnością goście szczególni: przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz lokalnych. W wystąpieniach goście podkreślali, że z radością uczestniczą w muzycznym przedsięwzięciu od wielu lat wpisującym się w lokalną tradycję. Podkreślali także wysiłek organizacyjny, bez którego radosny i pełen energii koncert nie mógłby się odbyć.

„Miastkowskie spotkania z muzyką” podsumowali wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym Daniel Król. Organizatorzy gratulowali wykonawcom udanych występów, a rodzicom - utalentowanych dzieci, dziękowali także publiczności za ciepłe przyjęcie artystów. W dowód uznania za przygotowane prezentacje wójt gminy wręczył również pamiątkowe statuetki - podziękowania odebrali dyrektorzy szkół oraz przedszkola, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Miastkowa Kościelnego.

Tegoroczne spotkanie dostarczyło oglądającym wielu emocji, a gromkie brawa publiczności potwierdziły przekonanie, że warto organizować przeglądy muzyczne - wszak muzyka łagodzi obyczaje.

miastkowkoscielny.pl/oprac. red.

fot. miastkowkoscielny.pl

Komentarze  

+8 #2 Nie mogęPatrzeć 2020-02-15 08:15
Cytuję Celebrytka jedna:
Kurkowska: najważniejsze to by sobie zdjęcie zrobić i po lansować się, a robota nie zając i nie ucieknie. Robotę w starostwie zrobią tzw."jelenie", a ja sobie przytulę 12 000 pln na miesiąc

Jak ją widzę to zawsze wpada mi coś do oka i nie mogę patrzeć. Oczy wtedy strasznie złapią. Muszę je ciągle wybierać.
Cytować
+16 #1 lans, lans, lansCelebrytka jedna 2020-02-13 12:58
Kurkowska: najważniejsze to by sobie zdjęcie zrobić i po lansować się, a robota nie zając i nie ucieknie. Robotę w starostwie zrobią tzw."jelenie", a ja sobie przytulę 12 000 pln na miesiąc
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież