Zjechali z całej Polski na łamigłówki do Pilawy

Opublikowano: 06 luty 2020, 10:08 Kategoria Kultura
szaradypilawa

27 szaradzistów z całej Polski wzięło udział w I Szaradziarskich Mistrzostwach Pilawy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy.

Sobotnie rozgrywki były zarejestrowane w ogólnopolskiej Rozrywce, a ich współorganizatorem był lubelski LUKS. Ponieważ w turnieju wzięło udział ponad 20 zawodników, był on traktowany, jako turniej najwyższej kategorii. Do Pilawy przybyli uczestnicy m.in. z Krakowa, Olsztyna, Bytomia, Pabianic, Chorzowa, Piekar Śląskich, Katowic, Kielc czy Jaworzna. Powiat garwoliński reprezentowało dwóch zawodników.

Miłośnicy Jolek, szarad, uzupełnianek, anagramówek, lagogryfów z szyfrogramem, arytmografów, dopełnianek rywalizowali w dwóch rundach. Pierwsza z nich, ta łatwiejsza, trwała 80 minut, druga - trudniejsza 40 minut.

Po wnikliwej analizie i podliczeniu punktów, zostali wyłonieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kupiec, drugie Jerzy Dymek, a trzecie Krzysztof Lofek. Puchary i nagrody rzeczowe laureatom wręczyła sekretarz Miasta i Gminy Pilawa Bernarda Mikos. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety i upominki związane z Pilawą.

MGOK Pilawa

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież