Kultura na wiele sposobów

Opublikowano: 30 grudzień 2011, 16:08 Kategoria Kultura
gmina GarwolinkulturaKinga Smak

- Zdaję sobie sprawę, że aby odnieść sukces musimy być konkurencyjni zarówno jakościowo jak i ilościowo – przekonuje Kinga Smak, dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, które już w styczniu rozpoczyna swoją działalność. Władze gminy Garwolin nie kryją radości z powstania nowego ośrodka.

Nowe centrum kultury, pierwsze, którym może się poszczycić gmina Garwolin będzie miało swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulbinach. Oferta ma być interesująca i różnorodna. Każdy ma znaleźć coś dla siebie – od najmłodszych mieszkańców do tych nieco starszych.

- Na pewno będzie kawiarenka internetowa na trzy stanowiska. Komputery już są, biurka będziemy mieli w styczniu. Będą zajęcia plastyczne. Chciałabym, żeby te zajęcia były przyjemne i rozwijały kreatywność dzieci – mówiła podczas wczorajszej sesji rady gminy Kinga Smak. Zajęcia plastyczne będą obejmowały między innymi rysunek, malarstwo, pracę z masą solną czy decoupage. Dyrektor nowego ośrodka kultury planuje także wprowadzenie do oferty centrum zajęć muzycznych, w tym między innymi karaoke oraz „sceny otwartej”, na której będą mogły promować się młode talenty. Wspólnie z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki chciałabym przeprowadzić zajęcia w ramach projektu „Lato na wsi”. W planach są także bale przebierańców, występy teatralne, wycieczki do największych zakładów pracy na terenie naszego powiatu. Będzie też coś dla starszej młodzieży – między innymi wieczorki taneczne.

- Zdaję sobie sprawę, że aby odnieść sukces musimy być konkurencyjni zarówno jakościowo jak i ilościowo. Dużo uwagi chcę poświecić na życzliwość i uprzejmość, żeby każdy spędził u nas miło czas oraz na estetykę budynku – przekonywała dyrektor centrum.

Niedługo powstanie także strona internetowa, na której będzie można znaleźć ofertę ośrodka oraz wszystkie najważniejsze informacje. – Już mam wstępnie zaprojektowany layout jak ona ma wyglądać – dodaje Kinga Smak. Jedną z działalności centrum ma być także wydawanie bezpłatnego czasopisma społeczno-kulturalnego, które przybliżyłoby mieszkańcom historię i tradycję gminy oraz byłoby formą jej promocji.

To tak na dobry początek, bo dyrektor centrum ma ambitne plany na dalszy rozwój. – W przyszłości chciałabym otworzyć pracownię ceramiczną, ale to będzie wymagało już większych nakładów finansowych. Chce pokazać, jak wielkie możliwości daje glina, jak wiele rzeczy można z niej zrobić – mówiła Kinga Smak.

JuDy

 

 

Komentarze  

0 #10 wsiowa kultura.... 2012-01-03 07:30
Cytuję kulturysta:
jakbym czytał program działań mgok w Pilawie... Nic nowego...


Świat gotowców...
A mnie uczono, że do odbiorców mojej pracy trzeba podchodzić indywidualnie.. . czasami nawet - i to jest bardzo trudne - kreatywnie... a tu? Schemacik: błazeńskie karaoke, teatrzyki i glinianka...
Cytować
+1 #9 Rafał 2012-01-03 00:20
Gdyby za każdą negatywną myśl posłaną w kierunku realizatorki nowego projektu woda w Wildze podnosiła się o jeden centymetr to Garwolin już dawno zniknął pod wodą- niezwykle przykre że akurat takie głosy są tutaj najczęstsze.
Ale na szczęście w rzeczywistości można liczyć na bezpośrednią życzliwość, czego jak najwięcej życzę Pani Kingo!!
Drodzy "haterzy"z Garwolina i okolic - nie uszanujecie drobnej kultury, to duża nawet do Was nie zechce zawita!!
Cytować
+4 #8 kopiakulturysta 2012-01-02 13:19
jakbym czytał program działań mgok w Pilawie... Nic nowego...
Cytować
+2 #7 z nadzieją...wicia 2012-01-01 19:14
Kultura w Sulbinach? Kto wie, może tam zagości??? W Garwolinie się nie przyjęła! A szkoda! Bydło na każdym kroku... Bez pozdrowień, wicia.
Cytować
+6 #6 .. 2011-12-31 09:35
Nie rozumiem po co Pani Kinga miałaby ciągać dzieciaki po duuuuużych zakładach produkcyjnych? Żeby zobaczyły jak ludzie harują za głodową pensję?
Dzieci - jak sama nazwa wskazuje - są dziećmi i mają nieco inne zainteresowania .
Cytować
+16 #5 Taka gmina...opener 2011-12-31 02:15
Pseudo ambicje gminnych notabli, to tego parę groszy, stodoła na skraju gminy, pomysły sprzed lat...
Z tego zupy nie będzie.
Lepiej podpisać rozsądną umowę z GOK-iem albo jeszcze lepiej postawić na NGO. Ale kto tak w tym urzędzie czy radzie widzi tak sprawy? A czy w ogóle pytano o to centrum mieszkańców gminy?
Taka gmina...
Cytować
+13 #4 .. 2011-12-30 20:21
caly program dzialań kulturalnych prawie identyczny jak w pilawie , karaoke impreza sztandarowa , już widzę te tłumny na dansingach , niech się pani obudzi to było dobre 30 lat temu
Cytować
-7 #3 Powodzenia dla PaniŻabol 2011-12-30 19:08
Dory pomysł. Trzeba działać. Widać, że będzie to coś więcej niż tylko wiejska świetlica.
Cytować
+11 #2 Danie bez smaczkuznawca 2011-12-30 18:48
kawiarenka internetowa na trzy stanowiska...
10 lat temu to może, ale teraz???
Trochę się znam na sprawie, więc nie wróżę sukcesów żadnych, czytając propozycje Pani Smak.
Cytować
+16 #1 .olga 2011-12-30 16:30
Kinga Smak nie odniesie sukcesu w Pilawie nie odniosła to tym bardziej i w Sulbinach przynależność do PSL-u pomogło przy obsadzaniu stanowiska na dyrekotra.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież