Stary Pilczyn: Kolędowali po raz ósmy

Opublikowano: 08 styczeń 2020, 08:05 Kategoria Kultura
gmina łaskarzewkolędowaniestary pilczyn

W Zespole Szkół w Starym Pilczynie (gm. Łaskarzew) rozbrzmiały kolędy i pastorałki w ramach VIII Parafialnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W klimacie Świąt Bożego Narodzenia zaprezentowali się uczestnicy z wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy i miasta Łaskarzew.

W poniedziałkowe popołudnie sala gimnastyczna szkoły w gminie Łaskarzew szczelnie wypełniła się młodymi artystami oraz ich rodzinami. Święto Trzech Króli było doskonałą okazją do podtrzymania nastroju Bożego Narodzenia.  - Życzę przede wszystkim zdrowia, bo jest ono nam tak bardzo potrzebne – życzyła na Nowy Roku, rozpoczynając przegląd, dyrektor szkoły Beata Paziewska.

Pierwszym akordem kolędowania był wspólne wykonanie „Wśród nocnej ciszy”. Ton nadawał szkolny chór „Kaprys”, któremu przewodniczyła Hanna Dębek – główny organizator przeglądu. Później przed zgromadzonymi zaprezentowali się soliści oraz zespoły. Wszyscy na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki mikrofonu. Gdyby kolędowanie miało formę konkursu, z pewnością trudno byłoby wskazać tych najlepszych.

- Nie tak dawno zaczynaliśmy, a już ósmy rok kolędujemy w Starym Pilczynie – zaznaczał wójt gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz. – Warto robić takie przeglądy. To było naprawdę pięknie spędzone popołudnie – dodał. Wśród gości przeglądu byli także Marek Ziędalski z zarządu powiatu garwolińskiego i przewodniczący rady gminy Jerzy Błachnio.

łk

fot. KSO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież