Co umie i co lubi? Weekend z Mikołajem w CSiK

Opublikowano: 02 grudzień 2019, 12:31 Kategoria Kultura
MikołajkiCSiK

Z racji nadchodzących Mikołajek Centrum Sportu i Kultury postanowiło dowiedzieć się, co umie i co lubić robić czerwony pan z długą białą brodą. Mikołaj będzie testował aktywności sportowe i kulturalne. W ofercie nie tylko atrakcje dla dzieci.

Sprawdzanie Mikołajkowych aktywności zacznie się już 6 grudnia, a zakończy 10 grudnia. W tych dniach na dzieci będzie czekać moc atrakcji. Coś dla siebie – zarówno sportowego, jak i kulturalne-go znajdą także dorośli. A więc, sprawdźcie czy Mikołaj….

…chodzi do teatru?

Mikołaj nie tylko bardzo lubi teatr, ale równie często jest bohaterem spektakli. Tak będzie i tym razem. W niedzielę 8 grudnia o godz. 10:30 w ramach „Artystycznych poranków” w sali kinowej odbędzie się spektakl „Dzielny Grześ i święty Mikołaj”. Jest to klasyczne przedstawienie pacykowe. Opowiada historię dzieci z pewnego miasteczka, które z racji świąt bardzo czekają na przybycie Mikołaja. Niestety niedobra wiedźma chce temu przeszkodzić. Z pomocą Świętemu Mikołajowi przybędzie dzielny Grześ. Jak zdoła pokonać wiedźmę? O tym dowiedzą się widzowie podczas spek-taklu. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Cena biletu to 12 zł.

…lubi kino?

Kino to jedna z ulubionych form rozrywki Mikołaja. Tym razem Mikołaj będzie się czuł w nim wy-jątkowo dobrze. Z okazji Mikołajek Kino „Wilga” pokaże film „Kraina Lodu II”. Jest to druga część niezwykle popularnej animowanej bajki Disneya. Przygody jakie tym razem przeżyją Anna, Elsa i sympatyczny bałwanek Olaf wiele ich nauczą, będą obfitowały w niebezpieczne i śmieszne sytua-cje, a może nawet zupełnie odmienią życie bohaterów. Seanse filmu od 6 do 10 grudnia o godzinie: 13:00, 15:30 i 18:00.

…zna się na żartach?

Któż nie zna charakterystycznego śmiechu Mikołaja? Nieco rubaszny, głęboki i serdeczny. Mikołaj, jak wiadomo, lubi nie tylko dzieci, ale także dorosłych. To właśnie oni będą mogli mikołajowo po-śmiać się, oglądając Kabaret Czwarta Fala. Jego twórcy to młodzi ludzie pełni pozytywnej energii, zawsze gotowi na interakcje z widownią. Tym razem przybędą z programem „Made in Poland”, żeby porwać widownię w świat pełen humoru. Wystarczy dać się ponieść fali. Spektakl kabaretowy odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Kultury w niedzielę 8 grudnia o godzinie 19:30. Koszt bile-tu to 30 zł.

…radzi sobie w wodzie?

Z pewnością z łatwością unosi się na wodzie. Jego czerwony strój, niczym boja, przykuwa uwagę innych pływaków. A tych ostatnich na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” nie powinno zabraknąć, gdyż przez cały weekend bilet wstępu dla dzieci i młodzieży to koszt zaledwie 6 złotych.

…szybko biega?

Tu, z racji wyglądu Mikołaja, mogłoby się zdawać, że odpowiedź jest oczywista, ale, ale… jeśli bieg jest nie tylko formą aktywności, ale doskonałą zabawą i dodatkowo kończy się pieczeniem kiełba-sek, to już zupełnie inna sprawa. Mikołaj zaprasza na wspólne bieganie w niedzielę 8 grudnia za-równo dzieci, jak i dorosłych. Młodzi biegacze będą mieli do pokonania dystanse dostosowane do ich wieku – odbędą się w sumie 4 biegi, a dorośli zmierzą się z dystansem 5 km. Na mecie będą czekały Mikołajkowe medale i ognisko z kiełbaskami. Bieg Mikołajkowy organizowany przez Stowa-rzyszenie Truchtacz.pl wspólnie z CSiK odbędzie się na terenach przy zbiorniku retencyjnym. Start o godzinie 13:00. Zapisy na www.trucztacz.pl

mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież