Z książką na start! Biblioteki zapraszają maluchy do czytania

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 11:06 Kategoria Kultura
biblioteka

Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do lat 6 i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapraszanie rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem - w towarzystwie książki. Wystarczy przyjść do biblioteki, założyć kartę i wypożyczać książki. Na aktywnych małych czytelników czekają nagrody.

- Serdecznie zachęcamy całe rodziny do odwiedzenia naszego bibliotecznego Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece, przedszkolak otrzyma Kartę Małego Czytelnika, na której przykleić będzie można naklejkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 naklejek na małego czytelnika czeka nagroda w postaci książki dostosowanej pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz imiennego dyplomu potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania - zachęca Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

To wszystko w ramach projektu "Z książką na start" organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji  „Mała książka - wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki i adresowanej do dzieci w wieku 3-6 lat.

W akcji „Mała książka - wielki człowiek” oprócz biblioteki z Garwolina biorą także udział inne placówki w całym powiecie: Gminna Biblioteka Publiczna w Borowiu, Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie, Miejska Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Łaskarzewie (Nowy Pilczyn), Gminna Biblioteka Publiczna w Maciejowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym, Gminna Biblioteka Publiczna w Parysowie, Miejsko -Gminna Biblioteka Publiczna w Pilawie oraz Miejsko -Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie.

mat.pras/jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież