Ręce dla Krzyśka - festyn charytatywny

Opublikowano: 17 wrzesień 2019, 08:59 Kategoria Kultura

Już w najbliższą niedzielę na terenie Mega Music w Wildze odbędzie się festyn charytatywny „Ręce dla Krzyśka”. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rehabilitację i zakup protez dla strażaka ochotnika z Gminy Wilga.

Krzysztof Ostanek to 44 letni strażak ochotnik zamieszkujący w Gminie Wilga. W drugiej połowie czerwca br. doszło do wypadku w wyniku, którego Krzysiek stracił obie ręce. Krzysztof wraz z małżonką od samego początku otoczeni są wsparciem i pomocą najbliższych. Kilka godzin po wypadku rozpoczęto zbiórkę krwi dla poszkodowanego, w lipcu strażacy zorganizowali akcję „Światełko dla Krzyśka” a od kilku miesięcy nieprzerwanie na Facebooku trwają licytacje, z których dochód jest przeznaczany właśnie na zakup protez.

 

W pomoc Krzyśkowi zaangażowało się wiele osób. Poza rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami w organizację festynu włączyło się wiele instytucji i osób prywatnych. Oficjalnie organizatorem niedzielnego festynu są Gminy Wilga, Gmina Maciejowice oraz Mega Music Wilga.

Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 13.00. W programie znajduje się wiele atrakcji tanecznych, teatralnych czy muzycznych. W trakcie trwania imprezy aż 7 razy będą prowadzone licytacje cennych przedmiotów przekazanych od osób związanych z życiem sportu, telewizji oraz przedsiębiorców.

Wśród występujących na scenie artystów znaleźli się: „Luka Rosi”, „Witek Muzyk Ulicy”, „Top Boys”, „Don’t Look Back” a także „Empe”. Na zakończenie organizatorzy przewidują dyskotekę.

Poza niezliczonymi atrakcjami na scenie uczestnicy festynu będą mogli skosztować wielu potraw przygotowywanych przez mieszkańców gminy. Dla dzieci przewidziano animacje, dmuchany plac zabaw, strażacki tor przeszkód czy przejażdżki kucykiem. Dorośli będą mieli okazję porozmawiać z konsultantkami kosmetycznymi, obejrzeć wystawę zabytkowych motocykli oraz aut terenowych.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia i udziału w festynie. Pamiętajmy, że dobro wraca!

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież