Teatralny Saturator - sztuka na wyciągnięcie ręki

Opublikowano: 16 wrzesień 2019, 14:03 Kategoria Kultura
SaturatorCSiK

Przez trzy dni na garwolińskiej scenie i w przestrzeni miejskiej wystąpiło ponad 200 artystów. Widzowie mogli wybierać spośród kilkunastu spektakli. Było słowo i pantomima, śmiech i łzy.

Wczoraj zakończył się I Festiwal Teatralny Saturator organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
To było prawdziwe święto teatru, trzy dni spotkań ze sztuką tworzoną przez lokalne grupy teatralne, teatry z Polski i zagranicznych gości. Obok skłaniających do refleksji poważnych tematów nie zabrakło również spektakli, które dostarczyły widzom mnóstwa śmiechu i doskonałej rozrywki. W programie znalazły się przedstawienia rodzinne, spektakle dla dzieci, duże przedsięwzięcia plenerowe.

 

Na garwolińskiej scenie Centrum Sportu i Kultury oraz w przestrzeni miejskiej wystąpili m.in. Teatr Porywacze Ciał, Teatr Akt, Warszawskie Centrum Pantomimy czy Kijowski Teatr Uliczny. Na festiwalu nie mogło zabraknąć działających w Garwolinie grup artystycznych – Teatru Rękawiczka czy Teatru O!Mamy.

Festiwal zainaugurowała w piątkowy wieczór barwna parada, która przeszła ulicami miasta, a zakończył wczoraj wieczorem niemniej kolorowy, pełny radości
występ Kijowskiego Teatru Ulicznego "Highlights" i Teatru Lvivki.

Podziękowania wszystkim artystom, osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, a przede wszystkim publiczności złożyły wczoraj na zakończenie festiwalu burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz Magdalena Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

jd/mat.pras.

fot. Darek Szubiński PhotoBlog (zdjęcia 107-112), KSO, jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież