Saturator wystartował! Trzy dni z teatrem w Garwolinie

Opublikowano: 14 wrzesień 2019, 15:04 Kategoria Kultura

Kolorową paradą ulicami miasta rozpoczął się Festiwal Teatralny Saturator. Przez cały weekend w Garwolinie będzie okazja do spotkania z różnymi formami teatru. Będzie coś dla mniejszych i coś dla dorosłych widzów. Dzisiaj spekatkle rozpoczęły się w samo południe.

Saturator Teatralny w Garwolinie to kolejny festiwal na kulturalnej mapie Mazowsza. Między 13 a 15 września Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają wszystkich miłośników teatralnych wrażeń do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym.
W programie m.in. przedstawienia dla dzieci i dorosłych, spektakle teatrów ulicznych z Polski i zagranicy, występy zespołów lokalnych oraz parada teatrów ulicami miasta.

To właśnie ta barwna parada zainaugurowała wczoraj wieczorem teatralne święto. Dzieci, młodzież i dorośli przeszli ulicami miasta w radosnym pochodzie.
Zaraz po nim w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyło się oficjalne otwarcie festiwalu.

 

- Saturator Teatralny w Garwolnie jest wyjątkowym wydarzeniem. To właśnie u nas mieszać się będzie teatr amatorski z teatrem zawodowym.
I gwarantuje państwu, że różnicy nie zobaczycie (...) Mamy nadzieję, że ta kolorowa przestrzeń teatru, dobrych emocji i wrażeń zagości w naszym mieście na stałe - mówiła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

- Wiem, że jesteście państwo wspaniałą publicznością, ale też środowiskiem, które kocha teatr. Mamy nadzieję, że ten festiwal będzie żył przez kolejne lata i będzie takim punktem na mapie Polski, który będzie kojarzył się z imprezą kulturalną na bardzo wysokim poziomie - podkreślała Magdalena Ulejczyk, dyrektor Mazowieckiego Instututu Kultury w Warszawie.

- Traktujemy to jako wyróżnienie, że Saturator jest w Garwolinie. Dziękuję wszystkim za obecność i zapraszam na pozostałe dwa dni festiwalu, bo na pewno będziecie mieli fantastyczne emocji - przekonywał Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W oficjalnym otwarciu festiwalu wzięli udział zaproszeni goście - między innymi senator Maria Koc, Magdalena Sałata z siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego, radni, przedstawiciele urzędu miasta, sponsorzy.

Dla dzieci i dla dorosłych, z Polski i zagranicy

Saturatot to prawdziwe święto teatru – przestrzeń inspirującej konfrontacji dorobku lokalnych grup teatralnych z zawodowymi zespołami z kraju i zagranicy.
Obok skłaniających do refleksji poważnych tematów nie zabraknie również spektakli, które dostarczą widzom mnóstwa śmiechu i doskonałej rozrywki.
W programie znajdą się przedstawienia rodzinne, spektakle dla dzieci, duże przedsięwzięcia plenerowe. Niektóre spektakle grana będą w tradycyjnej przestrzeni sceny pudełkowej, ale duża część odbywać się będzie w przestrzeni miejskiej w okolicach pływalni Garwolanka.

W programie festiwalu znajdą się zespoły o uznanym dorobku artystycznym, cenione i lubiane na całym świecie, m.in. Teatr Porywacze Ciał, Teatr Akt, Warszawskie Centrum Pantomimy czy Kijowski Teatr Uliczny. Na festiwalu nie może jednak zabraknąć działających w Garwolinie grup artystycznych – Teatru Rękawiczka czy Teatru O!Mamy. Na początku festiwalowych zmagań wszystkie grupy przejdą ulicami miasta w paradzie, angażując mieszkańców i zapraszając ich do udziału.

Program festiwalu można znaleźć TUTAJ

jd/mat.pras.

fot. Darek Szubiński Photoblog (zdj. 1-6), jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież