Wilga chce śpiewać chórem

Opublikowano: 11 wrzesień 2019, 11:20 Kategoria Kultura
WilgachórKazimierz Bukat

W gminie Wilga trwa poszukiwanie chętnych do śpiewania w chórze. Takiego wokalnego zespołu gmina jeszcze nie miała. Gwarantem powodzenia przedsięwzięcia ma być osoba dr hab. Kazimierza Bukata, dyrygenta Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie. Chcesz dołączyć? Zgłoś się!

Informacja o nowym pomyśle i poszukiwania chętnych do jego realizacji pojawiła się w mediach społecznościowych. Powstanie chóru to inicjatywa mieszkańców gminy Wilga i Gminnego Ośrodka Kultury w Wildze.

 

- Powstanie zespołu chóralnego jest naszą odpowiedzią na zainteresowanie w szerokich kręgach formami muzykowania zespołowego jako kulturalnej oferty adresowanej do naszych mieszkańców. Zespół wykonywał będzie arcydzieła muzyki wokalnej kompozytorów dawnych i współczesnych oraz opracowania muzyki popularnej, współpracując ze wszystkimi instytucjami zainteresowanymi naszą muzyczną ofertą.Mamy duże ambicje i zależy nam, aby nasz chór reprezentował odpowiedni poziom i jakość wykonywanych utworów, jak również na tym, aby utwory te były oryginalne w swoim brzmieniu i wpisujące się w obecne trendy muzyki chóralnej, a gwarantem tego będzie niewątpliwie postać dr hab. Kazimierza Bukata, dyrygenta Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie, który zgodził się wziąć udział w naszym projekcie i zapewnić tym samym najwyższą jakość i profesjonalne podejście do kwestii związanych z tak wymagającym projektem jakim jest prowadzenie chóru - przekonują pomysłodawcy projektu.

Do chóry mogą wstąpić nie tylko mieszkańcy gminy Wilga, ale także sąsiednich gmin. Warunek? Pasja do śpiewania oraz możliwości głosowe. Przynależność do chóru będzie dla wokalistów okazją do pogłębienia wiedzy w zakresie emisji głosu, kształcenia słuchu i czytania nut.

Zależy nam na stworzeniu czegoś unikatowego na skalę naszego powiatu. Chór byłby wizytówką gminy i przyczyniłby się niewątpliwie do szerzenia kultury muzycznej, poprzez udział w koncertach, festiwalach i projektach muzycznych, jak również ich organizowanie na terenie gminy Wilga - podkreślają inicjatorzy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

jd

fot. arch.

Komentarze  

+3 #1 JasneZenon 2019-09-13 23:04
Super. Inicjatywa jak zwykle przednia. Dobrze by było się zastanowić nad faktem późniejszego utrzymania takiego chóru. Znamy już wiele przykładów pięknych inicjatyw w naszym powiecie.. Powstały różne zespoły, orkiestry, a finansowania brak!!!. Tak tylko podpowiem: chór musi mieć konkretne miejsce do ćwiczeń - salę z prawdziwego zdarzenia. Chór należy ubrać, wyposażyć w segregatory/zes zyty i inne potrzebne akcesoria. To się tylko wydaje, że to mało kosztuje. Zmieniają się członkowie, czasami trzeba coś dokupić, wymienić. Oby się udało.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież