Chodzi mucha po suficie. Koncert na kontrabas i trąbkę

Opublikowano: 06 sierpień 2019, 09:00 Kategoria Kultura
dworek Miętne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem serdecznie zaprasza 12 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami na audycję, bajkę muzyczną duetu kontrabas i trąbka pt.: „Chodzi mucha po suficie”.

W muzyczną podróż zabiorą dzieci panowie Mariusz - trąbka i Daniel – kontrabas. Podczas spotkania najmłodsi wysłuchają muzycznych i słownych aranżacji utworów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

 

Muzycy i pedagodzy z dużym doświadczeniem z ogromną swobodą potrafią zainteresować muzyką nawet najmłodsze pociechy. Dzieci poznają budowę instrumentów, dowiedzą się jakie zwierzęta "schowały się" w kontrabasie, czy te dwa tak odmienne instrumenty, kontrabas i trąbka mogą ze sobą współgrać, czym różni się muzyka klasyczna od jazzowej i ludowej, a wszystko to dopełni przewodnia piosenka z animacją ruchową.

Będzie to spotkanie z muzyką na żywo, więc wspólnie z prowadzącymi muzykami najmłodsi będą śpiewali, grali i tańczyli. Celem spotkań dzieci z teatrem i muzyką jest przede wszystkim edukacja teatralna i muzyczna oraz dobra zabawa. Teatr przygotowuje widza do pracy intelektualnej, pobudza ciekawość i jest bardzo ważnym elementem edukacji. Może zaspokoić potrzeby psychiczne dziecka i odgrywać niezwykle istotną rolę w kształtowaniu jego osobowości. Doświadczenie teatru i żywej muzyki przez najmłodszych to nie tylko bycie widzem i słuchaczem, to również współtworzenie spektaklu poprzez zabawy teatralne, śpiew i taniec, w których dziecko staje się aktorem. Przy wspólnym muzykowaniu dzieci i rodzice z pewnością będą świetnie się bawili i miło spędzą czas. Wstęp wolny.

mat.pras./oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież