Letnie kino plenerowe w Miętnem

Opublikowano: 15 lipiec 2019, 08:31 Kategoria Kultura
dworek MiętnePCKiP

Po raz pierwszy Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza amatorów dobrych filmów na letnie kino plenerowe. Pokazy odbędą się 3 sierpnia. Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie na wspólne oglądanie wartościowych, rodzinnych filmów w pięknym plenerze koło miętnieńskiego Dworu. Zapowiada się piękny letni wieczór, ale zawsze trzeba mieć plan B i w razie niepogody seanse odbędą się wewnątrz Dworku – zachęca dyrektor PCKiP w Miętnem Małgorzata Antolak.

W programie dla dzieci i rodziców bajka pt. „Były sobie człowieki”  o godz. 20.30. Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew. Bajka „Były sobie człowieki” zachwyci i dzieci i dorosłych. Bohaterowie, człekokształtne małpy muszą przystosować się do nowych, trudnych warunków życia. Fabuła, dla najmłodszych widzów może być trochę trudna i niezrozumiała – jednak z pomocą rodziców, dzieci mogą wynieść z seansu bardzo ważną życiową lekcję i sporą dawkę wiedzy o narodzinach naszej cywilizacji i ludzkiej naturze.

 

Dla młodzieży i dorosłych przygotowano film „Bezcenny dar” - o godz. 22.00. Kiedy Red Stevens umiera, wszyscy członkowie jego rodziny jednoczą się w zachłannym oczekiwaniu na wielomilionowy spadek. Okazuje się jednak, że bogaty staruszek miał swoim bliskim do przekazania coś znacznie cenniejszego niż pieniądze… Młody Jason otrzymuje od dziadka szereg instrukcji, które mają doprowadzić do tego, że egoistyczny i arogancki chłopak przemyśli swoje życie i pojmie, co w nim naprawdę najważniejsze. Jednak on, jest mało zainteresowany udziałem w gigantycznym majątku zmarłego - wciąż żywi do dziadka urazę, obwiniając go o tragiczną śmierć swego ojca. Zachęcany przez swoją chciwą dziewczynę, postanawia jednak przejść wszystkie próby i zdobyć spadek… Pomagają mu w tym nowi przyjaciele, między innymi siedmioletnia Emily, z niezwykłą pogodą ducha zmagająca się z ciężką chorobą. Jeżeli Jasonowi uda się wykonać wszystkie zadania, na końcu drogi czeka na niego bezcenny dar. Dziadek, wystawiając swojego wnuka na wyszukane próby, nakłania do podróży w głąb siebie i daje szansę poszukania odpowiedzi na pytanie co tak naprawdę liczy się w życiu najbardziej - pieniądze czy szczęście.

mat.pras./oprac. jd 

Komentarze  

+1 #1 kultura kołem się toczyPobożny i Skromny 2019-07-15 09:57
nic w programie nie ma nowego, tylko wszystko jest powielane, co opracowała Beata P. wcześniej. Małgonia ma tyle wspólnego z kulturą, co ja z nagrodą Nobla.
Administratorko - trochę inwencji i zaangażowania
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież