Musicalowo w Miętnem

Opublikowano: 03 lipiec 2019, 10:32 Kategoria Kultura
Buffo

23 czerwca do Zespołu Szkół Rolniczych i Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem przybyła setka młodych artystów na Warsztaty Artystyczne Teatru Studia Buffo w Warszawie.

Tegoroczne warsztaty odbywają się w Miętnem po raz szesnasty. W sumie to dwudzieste szóste organizowane przez Buffo. Opiekę artystyczną nad warsztatami sprawują - Janusz Józefowicz – pomysłodawca tej formuły i Janusz Stokłosa. Na warsztatach, na pierwszym turnusie (23.06- 6.07) ćwiczą dzieci i młodzież w wieku od siedmiu do czternastu lat i mała grupa starszych. Na drugim turnusie będzie młodzież od dwunastu do osiemnastu lat.

Program obejmuje zajęcia wokalne, taneczne, aktorskie i akrobatykę. W czasie czternastodniowego pobytu na jednym turnusie uczestnicy pracować będą nad różnymi technikami tańca. Od musicalowego poprzez taniec współczesny, hip-hop i improwizację ruchową. Doskonalenie wokalne to zastosowanie ćwiczeń rozwijających aparat głosowy (wprawki, ćwiczenia wzmacniające pracę przepony, ćwiczenia poprawiające skalę głosu itp.) oraz wybór repertuaru i praca nad piosenką zbiorową (przygotowanie piosenki na głosy) oraz nad piosenkami solowymi.

Zajęcia aktorskie obejmują przygotowanie zestawu wprawek słownych poprawiających dykcję, praca nad tekstem i etiudami aktorskimi – będącymi częścią pokazu podsumowującego, wybór materiału na pokaz i indywidualna praca twórcza – wyzwalanie inwencji – projekt autorski.

Akrobatyka przedmiot uzupełniający, do potrzeb tańca zakreśla zapoznanie się z poziomem i możliwościami osób z poszczególnych grup, kształtowanie gibkości, skoczności, koordynacji i siły z zastosowaniem autorskiego zestawu ćwiczeń, .nauka i doskonalenie podstawowych elementów akrobatycznych: różne formy przewrotów, stanie na rękach, przerzuty bokiem, „mostki” z różnych pozycji itp. oraz dodatkowa praca z najzdolniejszymi nad trudniejszymi elementami akrobatycznymi (mostki ze stania na RR, mostki w tył, przerzut w przód, salto „machowe” bokiem itp.

Zadbają również o usprawnienie ogólne w połączeniu z rekreacją. Kadrą warsztatów kieruje od szesnastu lat w Miętnem Danusia Fidusiewicz. Zajęcia wokalne prowadzą Mariola Napieralski, Maria Seibert Aleksandra Zawadzka i Aleksandra Granecka. Tańca uczą: Beata Urbańska, Iwona Runowska, Daria Jakubik, Piotr Tolak. Spotkania z teatrem Adam Fidusiewicz i Marcin Chochlew. Akrobatykę Beata „Wisienka” Gonciarz i Barbara Grzęda. Opieka medyczna to panie Bożena Zborowska i Jarosława Nowakowska. Realizator dźwięku i nagłośnienie Robert Śmielak. Administracja i techniczne zabezpieczenie Sabina Tyburek i Wojciech Andrasz.

Podsumowaniem warsztatów będzie otwarty pokaz finałowy w wykonaniu wszystkich uczestników. Odbędzie się w piątek 5 lipca 2019 roku (pierwszy turnus) i w czwartek 18 lipca 2019 roku (drugi turnus) o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem.

mat.pras.

fot. mat.pras.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież