Fotomaratończycy, czyli zawody bez biegania

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 09:37 Kategoria Kultura
maraton fotograficznyCSiK

8 osób wzięło udział w I Garwolińskim Maratonie Fotograficznym podczas tegorocznych Dni Garwolina. Z zaproszenia skorzystali nie tylko dorośli pasjonaci fotografii, ale także dzieci. I jak się okazało jedna z najmłodszych uczestniczek zajęła nawet 2. Miejsce. Zadanie nie było łatwe – tylko 6 zdjęć w aż 2 godziny.

- Zależało nam na dobrej zabawie z nutką samodyscypliny i pokonywaniu własnych słabości. Trzeba było wykazać się kreatywnością, spokojem i wizją, by ostatecznie powstało 6 dobrych zdjęć – mówi Dariusz Szubiński, pomysłodawca maratonu.

I Garwoliński Maraton Fotograficzny odbył się 16 czerwca, podczas tegorocznych Dni Garwolina. Uczestnicy o godzinie 10:00 spotkali się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, by się zarejestrować i wziąć udział w spotkaniu wprowadzającym w maraton. Od godziny 11:00 do 13:00 maratończycy „biegali” z aparatem w samym sercu wydarzeń, ale nie o bieganie w tym maratonie chodziło. Zadaniem uczestników było wykonanie 6 zdjęć, które będą stanowiły całość. Tematem była własna interpretacja i opowieść z obchodów Dni Garwolina.

Ostatecznie z kompletu 6 zdjęć jury postanowiło odrzucić po 2 najsłabsze zdjęcia. Wybór najlepszego zestawu nie był wcale prosty. I miejsce zdobył Paweł Kurowski (zdjęcia 1-4 w galerii), II miejsce - Antonina Matusiak (zdjęcia 5-8), a III miejsce - Karolina Rusak (zdjęcia 9-12).

Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić 3 uczestników za pojedyncze zdjęcia: Anielę Matusiak (zdjęcie 14), Michała Matusiaka (zdjęcie 15) i Marcina Barana (zdjęcie 13).

- Wszystkim uczestnikom gorąco dziękuję i gratuluję! Już sama decyzja o udziale była ogromnym wyzwaniem, biorąc pod uwagę fakt, że należy przynieść 6 zdjęć z 2 godziny, jakie były na wykonanie materiału – podkreśla Dariusz Szubiński.

Organizatorami wydarzenia byli Galeria – Garwolińska Grupa Fotograficzna oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Więcej o I Garwolińskim Maratonie Fotograficznym

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież