#sadziMY park z Prezydentem

Opublikowano: 30 kwiecień 2019, 07:01 Kategoria Kultura
MiętnedworekPCKiP

Powiatoww Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do dołączenia do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzewek. 26 kwietnia Prezydent Andrzej Duda zainaugurował akcję #sadziMy, który wraz z pierwszą damą wziął udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r.

W Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 17.00 w parku posadzimy wspólnie sadzonki dębów. Zostaną jako pamiątka po nas jako dowód naszej troski o nasze wspólne środowisko, w którym żyjemy – informuje Małgorzata Antolak, zastępująca dyrektora PCKiP w Miętne.

7-hektarowy park krajobrazowy, który otacza siedzibę PCKiP został założony w pierwszej połowie XIX w. Jednym z piękniejszych zachowanych elementów parku krajobrazowego jest aleja lipowo-dębowa. W parku możemy spotkać starodrzew, na który składają się: liczne dęby, lipy, wiązy, klony, kasztanowce, olchy i jesiony.

Jednak i  naszego, mietnieńskiego parku nie omijają silne wiatry w związku z czym w ciągu kilku ostatnich lat złamało się kilkanaście drzew. Sadzonki, które odebraliśmy z Nadleśnictwa Garwolin posadzimy wspólnie z uczniami mieszkającymi w internacie przy  Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem, Kołem Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Miętnego, ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej – dodaje.

Do udziału w sadzeniu drzewek zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu piękno naszego krajobrazu oraz troska o jakość powietrza którym oddychamy.

Zapraszamy szczególnie mieszkańców Mietnego – to my codziennie korzystamy z parku, spacerując, oddychając świeżym powietrzem. Również dzięki niemu Miętne wyróżnia się na tle innych, drzewa zapewniają  tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich – zachęcają członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej.

Po posadzeniu drzewek wszyscy zaangażowani zaproszeni są na ognisko.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki.

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież