I Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum

Opublikowano: 29 kwiecień 2019, 08:48 Kategoria Kultura

Po raz szesnasty w całej Polsce i po raz pierwszy w Garwolinie, choć w mieście nie ma muzeum. Twórcy portalu Garwolin.org zapraszają do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu – I Garwolińskiej Nocy Muzeów bez Muzeum. Miejscem spotkania będzie na pewno blisko 100-letni dom na ulicy Senatorskiej, ale organizatorzy zachęcają także innych do włączenia się w akcję.

18 maja w całej Polsce odbędzie się coroczna akcja „Noc Muzeów”. Po raz szesnasty w różnych miastach naszego kraju zostaną otwarte na całą noc dla zwiedzających muzea i inne ważne w naszej historii, tradycji i kulturze miejsca. W Garwolinie muzeum nie ma, ale jak się okazuje nie przeszkadza to, żeby Noc Muzeów zorganizować. Na taki pomysł wpadli twórczy portalu Dawny Powiat Garwolin i Okolice – Garwolin.org.

- Spotkaj się z nami! My otwieramy się dla Was z naszymi zbiorami i będziemy na Was czekać na ulicy Senatorskiej w domu pod numerem 39 (wejście od ulicy). Pomieszczenie zostało nam wynajęte na czas tej akcji jak i na czas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina, który odbędzie się dzień później 19 maja (niedziela). Za wynajęcie pomieszczenia chcemy ogromnie podziękować pani Jolancie Kalbarczyk. W przedwojennym domu postaramy się Was przenieść do przeszłości – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych.

Przygotowania ruszyły pełną parą. W sobotę odbyło się wielkie sprzątanie domu, który powstał w 1921 roku. Niektóre elementy budynku mają ponad 150 lat i pochodzą ze starego domu. Przed wojną znajdował się w nim sklep.

- Na potrzeby wydarzenia została stworzona specjalna mapa z miejscami, gdzie będzie można coś zobaczyć lub z kimś się spotkać. Zachęcamy wszystkich innych, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą lub zbiorami. W przypadku braku lokalu, w miarę możliwości postaramy się coś znaleźć – zapewniają organizatorzy, zachęcając do współpracy kolekcjonerów, regionalistów, artystów, stowarzyszenia, firmy i instytucje.

Do wydarzenia dołączył Antoni Garwoliński. Zaprezentuje on jeden z zaginionych zawodów, z których Garwolin kiedyś był znany na cały Świat. Warsztat kuśnierski będzie do zobaczenia na skrzyżowaniu ulicy Wolnej ze Szkolną. Weźmie w nim także udział Krzysztof Siarkiewicz. W budynku Urzędu Miasta zaprezentuje eksponat filatelistyczny historii powiatu garwolińskiego.

Więcej: http://garwolin.org/archiwa/19286
Koordynator: Krzysztof tel. 514 22 33 29 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do mapy

jd

fot. Dawny Powiat Garwolin i Okolice

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież