Majówka w Łucznicy w szczytnym celu

Opublikowano: 30 kwiecień 2019, 06:43 Kategoria Kultura
łucznicapilawa

W niedzielę 12 maja na gości Łucznicy (gm. Pilawa) czekać będzie mnóstwo ciekawych atrakcji dla osób w każdym wieku. Stowarzyszenie Akademia Łucznica zaprasza do udziału w rodzinnej majówce, podczas której każdy z uczestników będzie mógł m.in. spędzić twórczo czas na terenie klimatycznego dworu i parku na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wstęp wolny.

- Spotkajmy się w rodzinnej atmosferze, w miejscu o wyjątkowym klimacie. Spędźcie twórczo z nami czas. Otwieramy dla Was dwór i pracownie. Serdecznie zapraszamy w nasze gościnne progi – zachęcają organizatorzy.

Przepiękny, klimatyczny teren zabytkowego dworu w Łucznicy inspiruje do tworzenia sztuki i integracji.  Od 17 lat zarządza nim organizacja pozarządowa, która pełni ważną funkcję kulturotwórczą zarówno na terenie powiatu garwolińskiego jak i całej Polski. Nieprzerwanie od 2002 roku Stowarzyszenie Akademia Łucznica – bo o niej mowa - prowadzi tu działalność edukacyjną, promuje dziedzictwo kulturowe, a także realizuje formy rekreacji, pozyskując tą drogą środki m.in. na utrzymanie zabytkowego obiektu.  

- Kontynuujemy projekt ratowania dawnych czworaków dworskich, które będą służyły jako miejsce spotkań i działań warsztatowych.  Oprócz umożliwienia udziału wszystkim gościom w atrakcjach imprezy, będziemy prowadzić zbiórkę w bardzo szczytnym celu jakim jest ratowanie architektury drewnianej regionu. Rozpoczynamy o godz. 13.00 – informuje prezes Stowarzyszenia Justyna Skowyrska – Górska. Środki zebrane w ramach dobrowolnych darowizn przeznaczone zostaną na odbudową czworaków dworskich, wchodzących w skład zespołu zabudowań dworskich.

W programie tegorocznej majówki warsztaty rękodzieła, wykład Mateusza Niwińskiego o tradycyjnym budownictwie drewnianym okolic Garwolina, wystawy m.in. wystawa fotografii – cenionej w Polsce i na świecie projektantki ogrodów, podróżniczki, dziennikarki i artystki Agnieszki Hubeny-Żukowskiej,  pokazy, kiermasz rękodzieła artystycznego czy aukcja sztuki prac zaprzyjaźnionych z Łucznicą artystów z całej Polski. Organizatorzy zapraszają także na chleb z pieca, ciasta, gorące dania i inne frykasy.

- Spotkajmy się, porozmawiajmy, poznajmy ! – zachęca stowarzyszenie.

Wstęp wolny.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież