Po raz czwarty zaśpiewają w Samogoszczy

Opublikowano: 12 kwiecień 2019, 10:00 Kategoria Kultura
samogoszczmaciejowicekonkurs

Szkoła Podstawowa w Samogoszczy zaprasza wszystkich entuzjastów języków obcych i muzyki na IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Młodzi wokaliści będą mieli okazję zaśpiewać przeboje nie tylko w języku angielskim, ale także po francusku i rosyjsku.

Konkurs odbędzie się 9 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Samogoszczy. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych klas IV – VI i gimnazjów z powiatu garwolińskiego. Każdy uczestnik będzie musiał wykonać solo piosenkę w jednym z trzech języków: angielskim, francuskim lub rosyjskim – z podkładem muzycznym lub akompaniamentem na żywo.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z dwóch kategorii wiekowych klas III-VI SP oraz VII -VIII SP i III gimnazjum. Jury oceniać będzie: poprawność językową (wykazaną w tekście), trudność językową wykonanego utworu (długość, opanowanie pamięciowe, wymowę), interpretację muzyczną, walory wokalne i artystyczne.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a laureaci od I do III miejsca nagrody rzeczowe. Przewidziane są również wyróżnienia i nagrody specjalne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 kwietnia. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.zssamogoszcz.szkolnastrona.pl.

Patronat honorowy na imprezą objęli wicemarszałek senatu RP - Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, Aurelia Michałowski - Mazowiecki Kurator Oświaty, Mirosław Walicki – Starosta Powiatu Garwolińskiego, Tomasz Kwiatkowski – Wójt Gminy Maciejowice.

łk

fot. arch.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież