„Taka armia” w Garwolinie [wideo]

Opublikowano: 04 kwiecień 2019, 17:34 Kategoria Kultura
koncertstarostwo

To był finał tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W hali sportowej w Garwolinie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z programem „Taka armia”.

Koncert odbył się w ostatnią niedzielę marca. Wydarzenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie jako kończące cykl uroczystości związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zgromadziło w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mieszkańców Garwolina i innych miejscowości powiatu.

Wszystkich gości powitali starosta powiatu Mirosław Walicki oraz wicestarosta Iwona Kurowska. Głos zabrali także patroni honorowi wydarzenia – senator Maria Koc oraz poseł Grzegorz Woźniak. - To wielki honor dla nas, że mogliśmy objąć patronat na wydarzeniem, które na pewno zapisze się na kartach historii Garwolina i powiatu garwolińskiego – Dzisiejszy koncert jest dedykowany Żołnierzom Wyklętym. Dzisiaj w ostatni dzień marca to zamknięcie pewną klamrą wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w Garwolinie i w poszczególnych gminach powiatu garwolińskiego. Trudno sobie wyobrazić większej wagi wydarzenie z tej okazji – mówiła senator Maria Koc.

- Udało się zorganizować na ziemi garwolińskiej piękne obchody. Były obchody w Garwolinie, Łaskarzewie, Maciejowicach, Żelechowie i dzisiaj kończymy obchodami w Garwolinie. Bardzo dziękuję starostwu powiatowemu, osobom, które w poszczególnych samorządach się zaangażowały. Dziękuję, że Państwo jesteście, że odpowiedzieliście na zaproszenie – dodał poseł Grzegorz Woźniak.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim. Głównym celem zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Swoją działalnością zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Przedmiotem działalności zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych.

W Garwolinie zespół wystąpił z programem „Taka armia” będącym współczesnym spojrzeniem na patriotyzm. Zabrzmiały światowe hity w energetycznych aranżacjach, ale także udowodniono, że pieśni śpiewane przez Pierwszą Kadrową 100 lat temu mogą również dzisiaj poderwać najmłodsze pokolenie, by dowiedzieli się, że ich dziadkowie, tak jak oni byli młodzi i szaleni.

łk

fot./wid. KSO

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież