Międzynarodowy sukces New Beat

Opublikowano: 03 kwiecień 2019, 11:03 Kategoria Kultura
ekonomiknew beat

Zespół muzyczny New Beat z Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie w dniach 29-31 marca 2019 roku wziął udział w XXX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki ,,Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku. Występ zakończył się zdobyciem drugiego miejsca.

W festiwalu udział brali reprezentanci Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi. 30 marca zespół New Beat z solistką Amelią Majek przystąpił do konkursu półfinałowego. W kategorii powyżej 16. roku, do przesłuchań przystąpiło 24 wykonawców, z których wyłoniono się 7 finalistów, w tym garwoliński.

Dzień później New Beat zaprezentował się w konkursie finałowym, podczas którego wykonał utwór ,, Cykady na Cykladach” z repertuaru zespołu Maanam. Podczas ogłaszanych wyników na gali okazało się, że solistka Amelia Majek z zespołem New Beat w składzie: gitara solowa – Kacper Zając, gitara basowa – Filip Rusak, instrumenty klawiszowe – Marcin Borowski oraz instrumenty perkusyjne – Szymon Kuber,  zdobyli drugie miejsce. Opiekunem zespołu jest Andrzej Ostolski.

Jurorzy podczas oceny prezentacji uczestników brali pod uwagę; dobór repertuaru, indywidualne podejście do interpretacji utworu, muzykalność, wyczucie rytmu,  dykcja, ogólny wyraz artystyczny.

Jury składało się z profesjonalistów, w skład którego wchodzili: Aleksander Pałac – kompozytor, członek ZAIKS, dyrektor programowy TVP Warszawa, dyrektor programowy The Voice of Poland i The Voice of Kids, Dimitrij Laptsevich – artysta muzyk, właściciel Jazz Hand Mińsk Białoruś, właściciel MTV Białoruś, Lidia Trojanowska – dyrygent, animator kultury, właściciel szkoły muzycznej w Białymstoku, Tadeusz Trojanowski – muzyk i kompozytor, akompaniator, wykładowca w szkole muzycznej w Białymstoku, Festiwal prowadziła Monika Wądołowska, dziennikarz muzyczny radia JARD w Białymstoku.

Na gali zespół New Beat zaprezentował swoje możliwości dając 30-minutowy koncert, który został przyjęty z aplauzem publiczności. Instrumentaliści z solistką już myślą o kolejnych konkursach muzycznych.

mat. pras., opr. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież