Małe nutki - wielkie święto dziecięcej piosenki

Opublikowano: 01 kwiecień 2019, 11:51 Kategoria Kultura
CSiKMałe Nutkifestiwal

27 i 28 marca odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki”. Było kolorowo i radośnie! Blisko 250 małych wykonawców zaprezentowało się na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, śpiewając o pieskach, ciociach, królewnach czy dziecięcej fantazji.

59 wykonawców z 38 placówek oświatowych z całego powiatu. Blisko 250 występujących małych artystów. Były przeboje Majki Jeżowskiej takie jak „Kolorowe dzieci” czy Natalii Kukulskiej „Co powie tata”. Nie zabrakło piosenek znanych wszystkim, bez względu na wiek – „A ja mam psa”,„Laleczki z saskiej porcelany” i przebojów filmowych – między innymi z Vaiany.

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki” odbył się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie po raz drugi. Jego ideą jest przede wszystkim popularyzacja piosenek dziecięcych i zachęcenie najmłodszych do sięgania po utwory dla nich przeznaczone.

W festiwalu mogli wziąć udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Na scenie występowali zarówno soliści, duety, jak i zespoły. Uczestnicy zachwycali publiczność nie tylko talentem wokalnym czy aktorskim, ale także pięknymi strojami i choreografią. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami i nie tylko. Każdy był zwycięzcą, dlatego otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Dodatkowo komisja festiwalu, w której zasiedli instruktor muzyki w CSiK Julian Czaporowski oraz Ryszard Szewczyk wyróżniła wykonawców, którzy spodobali się wyjątkowo, dodatkowymi nagrodami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła: Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak. Sponsorami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasto Garwolin, Ochnik, Lobo.

csik.garwolin.pl/oprac. red.

fot. CSiK

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież