reklama

Muzyczna w akcji #instrumentyzamiastbroni. Dołączycie?

Opublikowano: 15 marzec 2019, 16:19 Kategoria Kultura
szkoła muzyczna
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

#instrumentyzamiastbroni - z takim zaskakującym hasłem jako szkoła przystępujemy do wspaniałej akcji! - w ten sposób Zespół Szkół Artystycznych w Garwolinie włącza się w akcję zbiórki instrumentów dla dzieci z Afryki. Wy też możecie dołączyć. Sprawdźcie, czy macie coś z listy w waszych domach.

Piotr Siegel - wolontariusz Fundacji Dzieci Afryki napisał na swoim profilu: ?SŁUCHAJCIE ? ZBIERAM INSTRUMENTY! Sprawa jest ważna (?). Albo instrument, albo karabin. To nie jest fantastyka z książki. To sytuacje, które rozgrywają się tu i teraz, w 2019 roku. W samym sercu Afryki jest państwo upadłe, o którym nie mówi się wiele - RCA. Uśmiechnięte dzieciaki idą w kamasze do jakichś idiotycznych ugrupowań, chwytają za broń, taki sposób na życie od 25 lat. Ale mogę też chwycić za instrument, poznać inny świat, dostać jedyne w ich życiu wykształcenie, a wraz z tym szansę na normalne życie.(?). Wiecie, co jest potrzebne?

Nie żywność, lekarstwa, ubrania. Potrzebne są przede wszystkim instrumenty, bo dzieciaki z AMS, African Music School, po prostu nie mają na czym grać. Zwykłe instrumenty, których nie używacie albo możecie kupić je i sprezentować młodzieży z Afryki ? gitary, akordeony, trąbki, flety, bębny. Przydadzą się też sprzęty, jak wzmacniacze, metronomy, słuchawki, kable, miksery itp. Zbieramy instrumenty z całej Polski. Na terenie Warszawy będę osobiście odbierał. W innych miastach będziemy się umawiać na transport.?

reklamaPomysłodawcą całej inicjatywy jest brat Benedykt Pączka, polski misjonarz z zakonu kapucynów, który jest na miejscu w Republice Środkowoafrykańskiej od 2013 roku. Wspólnie z Fundacją Dzieci Afryki kapucyn tworzy na misji szkołę muzyczną.


Jedną z form pomocy jest organizowana zbiórka instrumentów muzycznych, do której chce się włączyć Zespół Szkół Artystycznych w Garwolinie.

- Jeżeli macie w domu jakieś rzeczy z poniższej listy i chcecie dołożyć swoją cegiełkę do tej wspaniałej inicjatywy piszcie do nas. Kiedy będziemy mieli gotową listę darczyńców ustalimy miejsce i termin zbiórki instrumentów. Działajmy ? zachęca dyrektor szkoły Radosław Mitura.

Spis potrzebnych rzeczy:
gitary klasyczne, akustyczne, elektryczne,
perkusje,
instrumenty klawiszowe,
trąbki, saksofony, klarnety, flety,
akordeony,
skrzypce,
tablice z pięciolinią,
nawilżacze do gitary,
metronomy,
tłumiki do trąbki, akcesoria do instrumentów dętych (czyszczenia i konserwacji),
pałeczki i szczotki do perkusji,
kapodastry,
słuchawki,
płyny do czyszczenia i konserwacji gitar,
MP3 ? dla dzieci do słuchania muzyki (b. ważne),
program do pisania nut,
stroiki do saksofonów altowego, paski do saksofonów,
głośniki studyjne 2 szt,
mikrofon do nagrywania vocalu - studio nagrań, mikrofony bezprzewodowe 2 sztuki, mikrofony SM 58 (10 sztuk),
karta muzyczna do studia nagrań,
mixer 20 wejść,
kable XLR, kable jack,
Komputer, drukarka, ksero.

Więcej o szkole możecie przeczytać na www.africanmusicschool.com/pl/

red.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama