Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Opublikowano: 14 marzec 2019, 07:45 Kategoria Kultura
CSiKkoncert

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. 4 kwietnia zagrają w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe.

Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. To wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”.

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty.

Skład zespołu: Sławek Wierzcholski - śpiew, harmonijka ustna, Wiesław Kryszewski - gitara, Witold Jąkalski - gitara slide, Piotr Dąbrowski - akustyczna gitara basowa, śpiew, Grzegorz Minicz - perkusja.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

4 kwietnia 2019 r., godz. 19:00
sala widowiskowa CSiK
Bilety 40:00 zł – do kupienia na www.csik.garwolin.pl  oraz w sekretariacie CSiK, ul. Nadwodna 1.

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież