W Parysowie śpiewali piosenkę poetycką i autorską

Opublikowano: 27 luty 2019, 08:17 Kategoria Kultura
ParysówNamotanepiosenka poetycka

To był muzyczny wieczór w kawiarnianym klimacie. W piątek w Parysowie odbył się IV Przegląd Piosenki Poetyckiej i Autorskiej. Oprócz młodych, zdolnych uczestników przeglądu, na scenie można było także usłyszeć zespół Namotane.

Już od czterech lat w Parysowie odbywa się Przegląd Piosenki Poetyckiej i Autorskiej. Pierwszy taki przegląd odbył się w 2016 roku z inicjatywy lokalnego zespołu Namotane i miał na celu prezentację młodych muzycznych talentów z gminy Parysów.

Obecnie założyciele zespołu - Maryla i Andrzej Oklesińscy - kierują artystycznie przedsięwzięciem przy wsparciu niemal wszystkich gminnych instytucji, przede wszystkim Urzędu Gminy i Rady Gminy Parysów.

Przegląd odbył się w piątek 22 lutego o godzinie 19:00 w sali widowiskowej gminnej biblioteki. Przygotowany repertuar zaprezentowały dzieci z działającego przy szkole w Parysowie kółka muzycznego w składzie: Weronika Jaroń, Aleksandra Leśkiewicz, Angelika Zawadka i Julia Mazek. Następnie wystąpili: Aleksandra Bogusz, Bartosz Oklesiński, Patrycja Zadrożna, Aleksandra Kania,  Aleksandra Kadej, Apolonia Oskroba, Magdalena Przybysz.

Wieczór zakończył sie koncertem zespołu Namotane w składzie: Maryla Oklesińska (wokal), Rafał Wielgosz (gitara, ukulele basowe, charango), Daniel Wielgosz (puzon, akordeon), Sebastian Pokojowy (bass), Michał Ruszkiewicz (cajon, perkusjonalia), Andrzej Oklesiński (gitara, ukulele).

Sala w bibliotece na ten jeden wieczór zamieniła się w kawiarnię. Obsługą sali i kulis zajmowały się dzieci - podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego działajacej przy GOPS w Parysowie. W kelnerów wcieliły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku od 9 do 15 lat.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

        

Komentarze  

+1 #1 BrawoDek 2019-03-02 08:20
Bożena zorganizuj "wieczór piosenki biesiadnej" a na pewno przyjdą tłumy, oby bez kaziuków.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież