Historycznie Tłusty Czwartek w Miętnem

Opublikowano: 21 luty 2019, 08:08 Kategoria Kultura
PCKiPMiętne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza w „Tłusty Czwartek do dworku w Miętnem na promocję kolejnego numeru Zeszytów Historycznych Ziemi Garwolińskiej Ludowego Towarzystwa – Naukowo Kulturalnego Oddział Garwolin. Publikacje będą do nabycia podczas spotkania. Wstęp wolny

28 lutego o godz. 17.30 w dworku w Miętnem odbędzie się spotkanie z cyklu Karty Historii Ziemi Garwolińskiej związane z promocją nowego  Zeszytu Historycznego Ziemi Garwolińskiej nr 23 wydanego przez Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne Oddział Garwolin.

„ W kolejnym Zeszycie udokumentowana źródłowo, porcja informacji o naszym powiecie u progu niepodległości. Działalność Garwolińskiego Towarzystwa Rolniczego, Towarzystwa Kółek Rolniczych im. St. Staszica. Możemy prześledzić zaangażowanie nauczycieli, poznać dzieje garwolińskich harcerzy. Warto zajrzeć do artykułów o działalności Polskiej Organizacji Wojskowej i drogach do niepodległości małej gminy Sobolew. Autorzy publikacji przypominają kilka ważnych osób, które były związane z naszą ziemią, tutaj działali, pracowali, tu zostawili po sobie niezatarte ślady. Wśród nich postać Bogumiły Szeląg związanej bardzo mocno z dworkiem w Miętnem. Poetycki zapis narodzin Rzeczypospolitej i współczesne wiersze naszych twórców to ostatnia część Zeszytów Historycznych. Pozwalają na chwilę wytchnienia, refleksji i zadumy” – pisze we wstępie publikacji były starosta Marek Chciałowski.


W programie czwartkowego spotkania z historią prezentacje wybranych artykułów z publikacji, dyskusje lokalnych pasjonatów i historyków, a także kawa z pączkami na którą wspólnie z organizatorami zapraszają Marek i Tadeusz Górscy Piekarnia i Cukiernia w Sulbinach.

Podczas spotkania możliwość nabycia książki.

Wstęp wolny

mat.pras.

Komentarze  

0 #2 ZasługiJan 2019-02-28 16:11
Pani Beata to tylko wczoraj pokazała butę, nic więcej,nie bardzo wiem za co należy się jej ten szacunek. Czyżby za to, że chciała być sprytna i uwłaszczyć się na państwowym korytku aż do emeryturki? Zachęcam do wnikliwej analizy artykułu na portalu egarwolin dotyczącego planów starostwa odnośnie planów wobec PCKiP oraz do odsłuchania transmisji online z 6 sesji powiatu
Cytować
-2 #1 Historycznie Tłusty Czwartek w MiętnemIwona Kura 2019-02-28 08:29
Wczoraj na sesji rady powiatu jeden z radnych Pan K.powtarzał, że w Dworku nic się nie dzieje, spotkań kulturalnych nie ma , są tylko koszty!!
Żal było słuchać tych przepychanek słownych.
Wielki szacunek dla Pani Beaty.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież