To był czas bez nudy! Ferie w mieście 2019

Opublikowano: 14 luty 2019, 08:08 Kategoria Kultura
CSiKferie

Blisko 7000 osób skorzystało z oferty przygotowanej przez Centrum Sportu i Kultury na czas zimowego wypoczynku. „Ferie w mieście” jak co roku to zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, kino, teatr, wycieczka i zajęcia na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.

Ci, którzy ferie zimowe spędzali w domu, mogli skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Centrum Sportu i Kultury. Przez dwa tygodnie zimowego wypoczynku najmłodsi mogli znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło zajęć sportowych, warsztatów, spotkania z teatrem i kinem.

Sport to zdrowie!

Przez cały czas trwania ferii zimowych, codziennie w godzinach 10:00-13:00 na hali sportowej odbywały zajęcia sportowe w różnych dyscyplinach – piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. 5 lutego w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie odbył się także Turniej Piłki Nożnej dla Chłopców. W sumie z zajęć na boiskach skorzystało ponad 150 osób. Odpowiedzią dla wszystkich wielbicieli wodnych aktywności była oczywiście Pływalnia Miejska „Garwolanka”. Przez całe ferie bilet wstępu na pływalnię dla dzieci i młodzieży kosztował jedynie 6 zł. Skorzystało z niego ponad 1700 klientów. Była także możliwość, żeby udoskonalić swoje umiejętności pływackie podczas darmowych lekcji pływania. Z tej formy aktywnego spędzania czasu skorzystało blisko 50 osób.

Zrób to sam, czyli warsztatownia

Warsztatownia to okazja do twórczego działania oraz poznania różnych, także bardzo dawnych, technik wytwarzania różnych przedmiotów. Najmłodsi mieli w tym roku okazję uczestniczyć w warsztatach druku na tkaninie, czerpania papieru i tureckiej techniki malowania na wodzie, czyli ebru. Były także uwielbiane przez dzieci warsztaty ceramiczne oraz plastyczne warsztaty kreatywnego tworzenia. Swoje talenty można było także rozwijać na bezpłatnych zajęciach plastycznych i muzycznych. Od wtorku do piątku była dla dzieci otwarta pracownia plastyczna, a od środy do piątku na naukę gry na instrumentach klawiszowych zapraszało ognisko muzyczne. Swoje talenty na warsztatach szlifowało w  sumie blisko 200 młodych artystów.

Kino, teatr i coś jeszcze

Wielbicieli cyklu „Artystyczne poranki” na pewno ucieszył fakt, że w ramach akcji zimowej odbyły się aż dwa spektakle. W pierwszy poniedziałek ferii Teatr Katarynka przedstawił historię „Bałwanka Tiko i Królowej Fruncji”, a na koniec zimowego wypoczynku na deskach CSiK wystąpił Teatr w Ruchu z „Zimową Krainą Czarów”. Ze spotkania z teatrem skorzystało ponad 300 osób – dzieci i ich rodziców. Dzieci miały też okazję do wspólnej zabawy z dziadkami w ramach przygotowanego przez Klub Seniora w Garwolinie „Popołudnia z dziadkami”.

Bajkowe były także ferie w Kinie „Wilga”. Młodzi widzowie mogli obejrzeć najnowsze filmowe przeboje – „Sekretny świat kotów” oraz „Asteriksa i Obeliksa. Tajemnica magicznego wywaru”. 6 i 7 lutego zaplanowano filmowe niespodzianki – od południa do samego wieczora. Bajki i filmy familijne obejrzało w czasie ferii ponad 4400 widzów.

Zimowa podróż w nieznane

Dokąd tym razem wesoły autobus powiózł uczestników wyprawy organizowanej przez CSiK? Byle nie… a jednak do Warszawy! Na uczestników wyprawy czekały nie lada atrakcje. Najpierw dzieci odwiedziły Manufakturę Cukierków, gdzie wzięły udział w warsztatach pn. „Ukręć sam lizaka”. Z warsztatów najmłodsi wyszli nie tylko z wiedzą o tym, jak się ręcznie tworzy słodycze, ale także z własnoręcznie ukręconym lizakiem oraz paczką cukierków. Kolejnym przystankiem w podróży była Stacja Grawitacja, czyli park linowy, park trampolin, ścianka wspinaczkowa, w tym także specjalna ścianka dla dzieci oraz tor Ninja w jednym.

W sumie z oferty Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na czas zimowego wypoczynku skorzystało blisko 7000 osób.

mat.pras.

fot. mat.pras.

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież