Ferie w gminie Sobolew z Gminnym Domem Kultury

Opublikowano: 08 luty 2019, 08:35 Kategoria Kultura
feriesobolewgdk

Powoli dobiegają końca ferie zimowe. W gminie Sobolew dzieci mogły uczestniczyć w okresie w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Gminnego Domu Kultury w świetlicach w Gończycach i Sobolewie.

Z tegorocznego zimowiska skorzystało blisko stu dzieciaków. - Głównym celem, który realizowaliśmy w czasie tegorocznych ferii było upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, rozwijanie umiejętności twórczego myślenia,  kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Najważniejsze jednak było to, aby dzieci spędziły miło i radośnie ten czas wolny od zajęć szkolnych – informują pracownicy GDK.

Pierwszy dzień nosił nazwę „Raz na ludowo”. Dzieci wykonały ludowe laleczki z masy solnej, nauczyły się ludowej piosenki i tańca polki, brały udział w znanych zabawach ruchowych, same miały możliwość przybrać kolorowy, ludowy strój. Podczas dnia kulinarnego dzieci wykonały ciasteczka przez maszynkę, uszyły fartuszki, które następnie ozdabiały kredkami do tkanin. W czasie pieczenia ciastek obejrzały film w Kinie Młodego Widza. 

Dla chłopców odbył się Turniej Tenisa Stołowego w trzech kategoriach wiekowych. W turnieju wystąpiło łącznie 29 zawodników. Zmagania sympatyków tenisa stołowego przyniosły wiele emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a ci którzy stanęli na podium otrzymali w nagrodę medale, słodycze, plecaki i kubki.

- Ferie zakończyliśmy malowaniem ludowych laleczek z masy solnej, grami planszowymi i strategicznymi oraz zabawami ruchowymi przy muzyce i konkursami. Wszystkie zajęcia były sfinansowane przez  Gminny Dom Kultury – uzupełniają relację pracownicy.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież