Ferie z legendą i bohaterami

Opublikowano: 29 styczeń 2019, 11:51 Kategoria Kultura
Miętnewarsztatyferie

W trakcie zimowych ferii Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza do dworku w Miętnem dzieci i młodzież na niezwykle ciekawe warsztaty, w trakcie których uczestnicy udadzą się w poszukiwanie legend oraz bohaterów ziemi garwolińskiej.

W środę 30 stycznia, młodzi odkrywcy, wędrując po karcie starej mapy, napotkają m.in. ducha królowej Bony z zamku w Kozłowie i Czarta z Pogorzelca. Poznają mało znane legendy o Łysej Górze, tajemnym tunelu w Podzamczu, świętym źródle w Krempie, Pułkowej Górze koło Łaskarzewa, ośle Maryi i Józefa, który pozostawił ślad na kamieniu w Cyganówce, utopcach z Wilgi, wróżkach zbożowych z Podebłocia, zapadłym pod ziemię kościele w Godziszu i wiele innych fascynujących podań.

W czasie zajęć uczestnicy będą kolejno wcielali się w postacie z legend ziemi garwolińskiej, przebierając się w tajemnicze kostiumy. Poszukają również ziarenka prawdy w każdej z historii. Na zakończenie warsztatów gra terenowa podsumowująca zajęcia – „Skarby Bony”.

Nasza lokalna historia skrywa w swych kartach m.in. niezwykłego rycerza, dzielnych powstańców, wybitnych artystów! Czy wiecie, kto to był np. Mikołaj Powała, Kalikst Ujejski lub czym zasłużyła się Wanda Herse ? Odkryjemy ich w ferie we wtorek 5 lutego podczas warsztatów z bohaterami ziemi garwolińskiej.  Na zakończenie spotkania gra terenowa „Super bohaterzy”.


- Tą formą zajęć podróżniczo-historycznych z WawaGrą i Adrianem Pogorzelskim w roli głównej, chcemy zwrócić uwagę na lokalne wydarzenia oraz zachęcić młode pokolenie do odkrywania i upamiętniania bohaterów dotąd mało znanych szerszemu ogółowi – informuje PCKiP w Miętnem.


Warsztaty dzieci od 8 lat
30 stycznia 2019 środa godz. 10.00-13.00
5 lutego 2019 wtorek godz. 10.00-13.00
Wstęp wolny

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież