Gdzie jest Mikołaj? Ostatni w tym roku Artystyczny poranek

Opublikowano: 19 grudzień 2018, 10:10 Kategoria Kultura
CSiKteatr

Kiedy za oknem sypie śnieg, a na niebie wschodzi Pierwsza Gwiazdka, wszyscy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby świętować Boże Narodzenie. Nie może się rzecz jasna obyć bez prezentów, ale… gdzie jest święty Mikołaj? Santa? Sinterklaas? Babbo Natale? Weihnachtsmann? Podczas ostatniego w tym roku spektaklu w ramach „Artystycznych poranków” najmłodsi wspólnie z Teatrem Itakzagramy szukali Mikołaja po całej Europie.

Aniołek, pomocnik Świętego, nigdzie nie może go znaleźć, choć przeszukał każdy zakątek mikołajowej chatki. Również i Renifer Rudolf nic nie wie, a przecież, gdyby Mikołaj gdzieś wyjechał, on wiedział by o tym najlepiej – jest przecież na czele jego zaprzęgu! Sprawa jest bardzo tajemnicza, a staje się jeszcze dziwniejsza, kiedy Aniołek znajduje pod choinką bombkę w kształcie ogórka, kilka węgielków i jakieś czarne ziarenka…

Ostatni w tym roku spektakl w ramach cyklu „Artystyczne poranki” organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie był nie tylko interaktywną muzyczną przygodą, ale także edukacją językową i kulturową dla najmłodszych. Widzowie licznie zgromadzeni w sali widowiskowej CSiK poszukiwali wspólnie z aktorami Teatru Itakzagramy Mikołaja, bez którego na pewno nie byłoby w te święta prezentów. Udało się! Mikołaj szczęśliwie znalazł się, po nieco przydługiej wizycie u Dziadka Mroza. Podczas poszukiwań dzieci nauczyły się, jak powiedzieć „Wesołych świąt” w różnych językach, poznały kolędy z innych krajów oraz świąteczne zwyczaje – czasami bardzo różne od tych, które same znają, a czasami tak bardzo podobne. Świąteczne spotkanie nie mogło obyć się bez upominków i słodkich niespodzianek.

Kolejne spotkanie z teatrem w Centrum Sportu i Kultury już w styczniu. Nowy rok rozpocznie dobrze znany garwolińskiej publiczności Teatr Kultureska. 20 stycznia dzieci i ich rodzice będą mogli obejrzeć spektakl „Skrzydlaty odlot”.

Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.pl od 2 stycznia 2019 r.

mat.pras.

fot. CSiK

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież