Świąteczne zrób to sam. Warsztaty dla wszystkich

Opublikowano: 06 grudzień 2018, 16:29 Kategoria Kultura
CSiKwarsztaty świąteczne

Powstaną pyszne piernikowe chatki, ceramiczne lampiony i świąteczne wianki do postawienia na stół lub powieszenia na drzwiach. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na świąteczne warsztaty pod hasłem „zrób to sam”.

Cykl świątecznych warsztatów potrwa od 14 do 18 grudnia, ale warto już teraz zapisać się na wybrane zajęcia. Liczba miejsc na każdych warsztatach jest ograniczona. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie najmłodszym proponuje warsztaty ceramiczne, podczas których powstaną gwiazdkowe lampiony. Nieco starsi mogą sprawdzić swoje umiejętności na świątecznych warsztatach florystycznych. Efektem pracy będzie bożonarodzeniowy wianek. Wyjątkową propozycją są rodzinne warsztaty tworzenia piernikowych chatek, które poprowadzi Klub Seniora w Garwolinie.

Piernikowa chatka jak z bajki

W bajce była zła czarownica, Jaś i Małgosia i domek z piernika na kurzej łapce. W tradycji polskiej piernikowe wypieki są ozdobą stołów bożonarodzeniowych i elementem zdobniczym świątecznych choinek. Czasem spotyka się piernikowe gwiazdki, mikołaje, dzwoneczki wiszące na choince. Coraz częściej na świątecznych bożonarodzeniowych kiermaszach można kupić piernikowe chatki. Ta magia wypieku piernikowych domków, zapach cynamonu, słodki lukier pozwala oderwać się od codzienności i przenieś w czas dzieciństwa, żartów i wesołej zabawy. Klub Seniora w Garwolinie zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na warsztaty, podczas których będzie można nie tylko własnoręcznie przyozdobić piernikową chatkę, ale również poznać przepis na pyszne piernikowe ciasto oraz technikę składania chatki. Piernikowe chatki na pewno będą zachwycać kolorem i wzornictwem. Uczestnictwo w warsztatach jest płatne i wynosi 30 zł za jeden domek. Domek mogą składać maksymalnie 2 osoby. Warsztaty odbędzie się 16 grudnia o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.

Bożonarodzeniowe światełko

Świąteczną propozycję dla dzieci i młodzieży ma także pracownia ceramiczna Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Podczas specjalnych warsztatów będzie można własnoręcznie wykonać lampiony, które ozdobią wigilijny stół, będą świąteczną dekoracją domu lub staną się gwiazdkowym prezentem. Warsztaty będą prowadzone w cyklu dwóch zajęć. Na pierwszych z nich, 14 grudnia, młodzi artyści wykonają z gliny swoje lampiony. Później lampiony trafią do pieca, aby na kolejnych zajęciach, 18 grudnia, uczestnicy mogli nadać im ostateczny wygląd, szkliwiąc swoje świąteczne dzieła według własnego pomysłu. Gotowe prace będzie można odebrać 20 grudnia. Zajęcia będą się odbywały o godzinie 16:00 w pracowni ceramicznej CSiK. Uczestnikami warsztatów mogą być dzieci od 6 roku życia. Koszt warsztatów to 30 zł.

Pachnący świąteczny wianek

Ostatnią świąteczną propozycją „zrób to sam” są warsztaty florystyczne, które poprowadzi Studio Dekoracji Art Flowers. Podczas warsztatów, na które Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza młodzież i dorosłych, uczestnicy będą mogli wykonać bożonarodzeniowe wianki. Przyozdobione bombkami i świecami będą doskonałą dekoracją świątecznego stołu. Można będzie także przygotować wersję wianka do powieszenia na przykład na drzwi domu. Warsztaty odbędą się 17 grudnia o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 65 zł.

Zapisy na wszystkie warsztaty w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1, I piętro), tel. 25 682 20 51.

Gwiazdkowe lampiony ceramiczne – 14 i 18 grudnia, godz. 16:00, koszt 30 zł

Rodzinne warsztaty tworzenia chatek piernikowych – 16 grudnia, godz. 16:00, koszt 30 zł

Świąteczne warsztaty florystyczne – 17 grudnia, godz. 18:00, koszt 65 zł

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież