Śpiewające wspomnienie św. Cecylii

Opublikowano: 15 listopad 2018, 15:29 Kategoria Kultura
koncertśw. CecyliaCSiK

Już po raz trzeci w garwolińskiej kolegiacie spotkają się schole i chóry, by specjalnym muzycznym wieczorem uczcić dzień św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i chórzystów. W niedzielny wieczór przed publicznością zaprezentują się lokalne zespoły.

Wspomnienie św. Cecylii obchodzone jest 22 listopada. Co roku z okazji jej święta organizowane są koncerty muzyki sakralnej – także w Garwolinie. 18 listopada w kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert, podczas którego można było usłyszeć schole i chóry parafialne ze wszystkich garwolińskich parafii, ale nie tylko. Zaśpiewają i mali, i duzi, młodzi i tym, którym młodość w duszy gra.

W koncercie wezmą udział schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych "Młodzi Duchem" z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór parafii Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie, chór parafialny z parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie i parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach oraz Chór Miasta Garwolina.

Podczas koncertu można było usłyszeć muzykę sakralną w różnych odsłonach – nie zabraknie także pieśni patriotycznych.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Wieczór św. Cecylii – koncert

18 listopada 2018, godz. 19:00

kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

wstęp wolny

 

Komentarze  

-1 #96 Narkotykom NIE!Marek 2018-12-15 13:05
Zastanawialiści e się kiedyś, czy palenie to grzech?
Wszystkie religie zabraniają wiernym korzystania z narkotyków...
https://www.cannabisnews.pl/marihuana-a-religia-ziolo-w-swietle-najwiekszych-swiatowych-religii/
Jednak współcześni badacze twierdzą, że narkotyki mogły mieć ogromny wpływ na powstawania religii..
https://wiadomosci.onet.pl/religia/czy-narkotyki-stworzyly-bogow/vf31t
Cytować
+1 #95 Religijny odlot?Ojłżesz 2018-12-15 12:40
...Historyk David Bienenstock twierdzi,że ok. 2000 lat temu konopie indyjskie były powszechnie wykorzystywane na Bliskim Wschodzie do leczenia. Niektórzy ich działanie mogli wówczas uznać za cuda religijne.„Świę te olejki” zawierały ekstrakt z marihuany (Kaneh Bosum). Wcierano je w skórę,by pomagały na dolegliwości fizyczne i psychiczne. Mogły mieć przy okazji działanie psychoaktywne. Zdaniem historyka korzystali z tego Jezus i apostołowie,by doznawać objawień...
...Serwis ranker.com opublikował 9 dowodów na to,że Mesjasz korzystał z konopi indyjskich. Wskazuje na fragment Biblii,gdzie znajduje się przepis na „święty olejek” (Księga Wyjścia, 30:22-36). Zwraca także uwagę,że imię Chrystus oznacza „namaszczony”. Być może chodzi o namaszczenie olejkami z konopi indyjskich. Dodatkowo,przyw ołuje teorie badaczy,którzy twierdzą, że Jezus był mocno zainspirowany wschodem,podróż ował po Azji i dotarł nawet do Tybetu,by zgłębiać mistyczną wiedzę tamtejszych mnichów...
https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/530973,mojzesz-na-haju-napruci-ewangelisci-narkotyki-w-biblii-jerzy-vetulani-maria-mazurek-a-w-konopiach-strach-recenzja.html
Cytować
-4 #94 wiara ateistywierzący 2018-12-14 21:47
Polecam posłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=aRnaNliL19s
Cytować
+4 #93 Pedofil ks.JankowskiPedok 2018-12-14 14:25
Zaiste są w piśmie dowody,że kapłani gromadzący na swych komputerach pornografię dziecięcą mogą uważać się,nomen omen,zgoła,za wiernych naśladowców Jego, o którym w pieśniach miłosnych jęczą. I znajdować w tym,na zgubę kościoła,satysf akcję po prostu bosko-zwierzęcą , która o pomstę do nieba woła....
Ewangelia Tomasza: 37 Spytali uczniowie Jego: „Którego dnia objawisz się nam i którego dnia ujrzymy ciebie?” Odrzekł Jezus: „Jeśli będziecie mieli zwyczaj ukazywać nie wstydząc się te części ciała, które godzi się zakrywać, i będziecie brać szaty wasze i rzucać je pod wasze stopy,jak małe dzieci, i będziecie je deptać,wówczas ujrzycie Syna żywego i nie będziecie się bać”.
I jak tu nie zostać ateistą, ołżesz, marrihuana jego mać. :)
https://depresjaplemnika.wordpress.com/2018/12/08/pedofil-jankowski-odczarowany-zas-kaczynski-przerazony/
Cytować
+1 #92 kryptodanemieszkaniec 2018-12-14 00:15
Cytuję Bedok:
wynika z badań
Czyli tylko co 20 papierosy palący to niewierzący :)

To zadanie dla Marleya! Czy możesz przetłumaczyć co dokładnie gościu miał na myśli? ;-)
Cytować
-8 #91 bezmyślne kopiowanie i wklejaniemieszkaniec 2018-12-13 23:39
Cytuję Bedok:
13 procent ludności na świecie to zdeklarowani ateiści, wynika z badań WIN Gallup International. W Polsce i USA to tylko 5 procent,tyle samo,co w Arabii Saudyjskiej. Najwięcej ateistów mieszka w Chinach, aż 47 procent. Na drugim miejscu,jeżeli chodzi o odsetek ateistów znajduje się Japonia z niecałą jedną trzecia wszystkich mieszkańców...
W 2013 odsetek palących w Polsce średnio 27 proc...
30mln[/b ]pełnoletnich x 95 procent wierzących x 27procent palących =7,695mln palących wierzących
Palących niewierzących pełnoletnich jest 0.405mln
Czyli tylko co 20 papierosy palący to niewierzący :)


Z tego co piszesz to jasno można stwierdzić, że z ciebie to ani bedok ani ateista. Żaden myślący człowiek nie pokusiłby się podać tak beznadziejny przykład badań. Prośba. Nie popisuj się już tak więcej! Oszczędź innym i sobie resztki zdrowia. A jeśli palisz faje to może nie zaciągaj się aż tak bardzo. Raczej ci to nie służy. .
Cytować
+8 #90 Jaki kryzys?JerzyCieślański 2018-12-13 22:19
Czytaj: Płeć mózgu, AnnaMoire i DavidJessel.
Każdy z nas ma genotyp powstały z wymieszania genów po ojcu i matce.Według badań statystycznych brytyjskich naukowców z początku lat 80tych ubiegłego wieku,w całej populacji ludzkiej tylko25%kobiet ma mózgi typowo kobiece i tylko25%mężczyz n ma mózgi typowo męskie.
Innymi słowy mózgi kobiet z tej grupy,wykazują przewagę "żeńskich" cech fizjologicznych i funkcjonalnych, a mózgi mężczyzn z tej grupy wykazują przewagę cech męskich.
Co więcej,ponad 50%mężczyzn i ponad 50%kobiet zdaje się posiadać mózgi,które pod względem budowy i sposobu myślenia,można określić jako mózgi będące połączeniem dwóch typów działania,czyli mózgi będące w połowie męskie a w połowie kobiece.
Pozostałe dwadzieścia parę procent populacji kobiet i mężczyzn,wydaje się mieć mózgi o przewadze cech płci przeciwnej,któr a to przewaga może występować w różnych proporcjach tj.od 51%na49% do 99%na1%,(a rozkład statystyczny tych stosunków wykazuje obraz dość continuum równomiernie rozrzuconych przedziałów proporcji męskości i kobiecości).
Innymi słowy mózgi kobiet z tej grupy wykazują przewagę "męskich" cech fizjologicznych i funkcjonalnych, a mózgi mężczyzn z tej grupy wykazują przewagę cech żeńskich.
Podsumowując
Statystycznie rzecz biorąc,mózg typowo zgodny z własną płcią,(ucieleśn ioną i określoną pierwszorzędnym i cechami płciowymi)tj.mó zg z przewagą takich cech,zarówno u kobiet jak i u mężczyzn występuje w mniejszości, tj.w 25%
Ponad 50% populacji kobiet i mężczyzn ma mózgi o budowie wykazującej zrównoważoną mieszankę cech męskich i żeńskich,bliską stosunkowi pół na pół.
http://plec-mozgu.pl/1/1/plec-mozgu.html
Cytować
-7 #89 pytaniedo Bedok 2018-12-13 20:58
Podobno Szatan też wierzy w Boga, ciekawe czy pali?
Co ma deklaracja wiary z prawdziwą wiarą? A w ogóle co ma palenie do chrześcijaństwa ? Wielu świętych paliło, robiło gorsze rzeczy i nie przeszkadzało im to wynieść się na wyżyny człowieczeństwa .
Cytować
+8 #88 Seks po BożemuNatalia 2018-12-13 20:57
Najbardziej wstecznymi katolikami bywają dzieci pracowników Departament IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powiedział biskup.

...Grzech tego nie robić...To nie po katolicku nie czerpać przyjemności z seksu i nie mieć na niego ochoty...Oczywi ście są problemy, ponieważ przez wieki przyzwyczailiśm y się patrzeć na seks wcale nie po chrześcijańsku, tylko po manichejsku.Dzi siaj musimy to nadrobić...Dziś porządny katolik uprawia miłość, a wzgardzanie boskim darem seksu jest wbrew naszej wierze...Seks jest OK...
Czytaj więcej na:
https://www.katolik.pl/seks-po-bozemu,1913,416,cz.html
Cytować
+9 #87 KryptokopciuchyBedok 2018-12-13 19:06
13 procent ludności na świecie to zdeklarowani ateiści, wynika z badań WIN Gallup International. W Polsce i USA to tylko 5 procent,tyle samo,co w Arabii Saudyjskiej. Najwięcej ateistów mieszka w Chinach, aż 47 procent. Na drugim miejscu,jeżeli chodzi o odsetek ateistów znajduje się Japonia z niecałą jedną trzecia wszystkich mieszkańców...
W 2013 odsetek palących w Polsce średnio 27 proc...
30mln[/b ]pełnoletnich x 95 procent wierzących x 27procent palących =7,695mln palących wierzących
Palących niewierzących pełnoletnich jest 0.405mln
Czyli tylko co 20 papierosy palący to niewierzący :)
Cytować
-11 #86 ciekawe??? 2018-12-13 17:21
http://forum.gazeta.pl/forum/w,21155,55689716,55689716,Najbardziej_wierzacymi_ludzmi_sa_ateisci.html
Cytować
-11 #85 kryzys męskościobserwator 2018-12-13 17:19
Wiecie dlaczego mamy tak ogromny kryzys męskości? Właśnie z powodu takich "Iwonek". "Ewek" i innych takich, które "myślą" kategoriami takimi, jakimi się tu popisują. Partnerom ogromne wyrazy współczucia!
Cytować
+17 #84 siostrastanisława 2018-12-13 14:33
Cytuję Iwona:
Seks małżeński trzeba uwolnić. Pokutuje takie fałszywe wyobrażenie,że frywolne igraszki, erotyczne fantazje i atrakcyjne pozycje są zarezerwowane dla pań (i panów) lekkich obyczajów. Tymczasem to właśnie chrześcijańskie małżeństwo jest najlepszym miejscem dla rozwoju swobodnej miłości, tej duchowej i tej zmysłowej. Powinniśmy wrócić do zatajonych nauk Jezusa opartych,jak wiadomo,na czerpaniu z religii dalekiego wschodu. W hinduizmie,czyli w tantrze i w tao seksu,orgazm nie służy oderwaniu od transcendencji jak na zdeprawowanym Zachodzie. Tam seks jest święty. Seks jest świętą energią, która ludzi zbliża do... Boga

bluźnisz rozpustnico, seks stanowi ciężki grzech i jako taki może być stosowany wyłącznie aby zajść w ciąże. jeśli ciąża nie jest planowana od seksu należy sie trzymać jak najdalej.
Cytować
-12 #83 re:bedok 2018-12-13 13:45
Cytuję Iwona:
Seks małżeński trzeba uwolnić. Pokutuje takie fałszywe wyobrażenie,że frywolne igraszki, erotyczne fantazje i atrakcyjne pozycje są zarezerwowane dla pań (i panów) lekkich obyczajów. Tymczasem to właśnie chrześcijańskie małżeństwo jest najlepszym miejscem dla rozwoju swobodnej miłości, tej duchowej i tej zmysłowej. Powinniśmy wrócić do zatajonych nauk Jezusa opartych,jak wiadomo,na czerpaniu z religii dalekiego wschodu. W hinduizmie,czyli w tantrze i w tao seksu,orgazm nie służy oderwaniu od transcendencji jak na zdeprawowanym Zachodzie. Tam seks jest święty. Seks jest świętą energią, która ludzi zbliża do... Boga

Naukowcy twierdzą, że uprawianie jogi szkodzi, ale żeby aż tak to nikt by się tego nie spodziewał! :cry: Iwonko,pora najwyższa przestać zabawiać się w to,co nie służy rozwojowi, a wręcz jeszcze bardziej niszczy... :sigh: :cry: :eek:
Cytować
0 #82 3 pytanka nie dla JankaBedok 2018-12-13 11:49
Dużo tu cytuje się "poważnych" treści. ;-) A tak na poważnie. Kto odpowie? Jaki procent osób wśród ateistów będzie tych palących? A jaki procent wśród katolików będzie osób palących? I pytanie dla inteligentnych. Tu trzeba będzie się wykazać czymś więcej niż znajomością "poważnych" treści ;-) Dlaczego zarówno pierwsi jak i drudzy pomimo tych wszystkich skądinąd ważnych ostrzeżeń palą papierosy? No, treściwo czytelnio, do dzieła! :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież