Śpiewające wspomnienie św. Cecylii

Opublikowano: 15 listopad 2018, 15:29 Kategoria Kultura
koncertśw. CecyliaCSiK

Już po raz trzeci w garwolińskiej kolegiacie spotkają się schole i chóry, by specjalnym muzycznym wieczorem uczcić dzień św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i chórzystów. W niedzielny wieczór przed publicznością zaprezentują się lokalne zespoły.

Wspomnienie św. Cecylii obchodzone jest 22 listopada. Co roku z okazji jej święta organizowane są koncerty muzyki sakralnej – także w Garwolinie. 18 listopada w kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert, podczas którego można było usłyszeć schole i chóry parafialne ze wszystkich garwolińskich parafii, ale nie tylko. Zaśpiewają i mali, i duzi, młodzi i tym, którym młodość w duszy gra.

W koncercie wezmą udział schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych "Młodzi Duchem" z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór parafii Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie, chór parafialny z parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie i parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach oraz Chór Miasta Garwolina.

Podczas koncertu można było usłyszeć muzykę sakralną w różnych odsłonach – nie zabraknie także pieśni patriotycznych.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Wieczór św. Cecylii – koncert

18 listopada 2018, godz. 19:00

kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

wstęp wolny

 

Komentarze  

+11 #240 Tymczasem połowaKarolina 2019-04-17 21:29
https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujace-wyniki-badania-polacy-wypowiedzieli-sie-ws-religii-w-szkolach-6371267632883841a

Cytat:
...w badaniu przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster.... 50 proc. badanych nie chce religii w polskich szkołach. 38 proc. odpowiedziała twierdząco na pytanie "czy religia powinna być nauczana w szkole?". Z kolei 12 proc. respondentów nie ma w tej sprawie zdania...
...To efekt cywilizacyjnego rozwoju i zjawisko, które występuje we wszystkich rozwiniętych demokracjach. Teraz dominuje skłonność do otwartości, tolerancji – takie cechy, zdaniem rodziców, powinna mieć nowoczesna szkoła – komnetuje wyniki badania w rozmowie z tabloidem prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.
Cytować
+27 #239 StalkingWioletta 2019-04-15 13:01
https://audycje.tokfm.pl/podcast/74642,Sylwetki-sprawcy-i-ofiary-przemocy-emocjonalnej

dr Dagmara Woźniakowska-Fa jst
Ciekawa audycja. Kiedy jesteś lub czujesz się prześladowany zainteresowanie m innych ludzi.
Cytować
+33 #238 "Sodoma. Hipokryzja i władza w WatykanieRenia 2019-04-14 14:54
Cytat:...Kośció ł się zhomoseksualizo wał - twierdzi Frédéric Martel, autor książki "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie". Francuski dziennikarz ujawnił efekty swojego czteroletniego śledztwa. Twierdzi, że księża to w większości geje....Francus ki pisarz, dziennikarz i socjolog przez cztery lata obserwował najwyższych hierarchów Kościoła, którzy - jak twierdzi - ukrywają swoją orientację seksualną. W książce "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie" opisał hipokryzję i schizofrenię tych, którzy głoszą katolickie nauczanie, a jednocześnie żyją w sprzeczności z nim....
W jego ocenie nawet 80 proc. w Watykanie może mieć orientację nieheteroseksua lną Jak zaznacza, są to obliczenia biskupów....
Czytaj więcej:
https://wiadomosci.wp.pl/homoseksualizm-w-kosciele-katolickim-to-nie-margines-6370182601136257a
Cytować
+38 #237 Słowa,słowa,sło wa...Agata 2019-04-13 21:46
Cytat;...Benedy kt XVI twierdzi, że skandal pedofilski to pokłosie rewolucji seksualnej. Wtóruje mu – choć nie wprost - abp Marek Jędraszewski. Czy w ten sposób Kościół jest bliżej wyjaśnienia zarzutów, które mu się stawia?...
Więcej czytaj na:

https://opinie.wp.pl/rewolucja-seksualna-i-kliki-homoseksualne-w-seminariach-czy-kosciol-tak-wyjasni-skandal-pedofilski-opinia-6369924608247425a
Cytować
+47 #236 http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=5&t=32&start=200Jerzy Cieślański 2019-04-13 20:10
UWAGA! dowcipnie i tylko dla dorosłych.

http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=5&t=32&start=200

Jak kochać katoliczkę czyli zapewnic pokuj na swiecie...
Miłość ateisty z katoliczką nie jest taka zła. W wysoce (95%) religijnym kraju masz bogaty wybór partnerek, co najmniej w stosunku 100:5.

Nikt cię nie zmusi do ślubu boś ateista. "Jesteś fanatykiem ateizmu i ślub byłby dla ciebie grzechem twojej "religii". Wszak księża twierdzą, że nie-wiara ateistów jest tylko innym rodzajem wiary. A każdy człowiek ma prawo by szanowano jego uczucia religijne, co zapisano w konstytucjach. Twoimi uczuciami niech będzie np. ateistyczny związek seksualny z kobietą dla osiągnięcia raju erotycznego w życiu ziemskim. Bo w naszej ateistycznej "religii", życia poza ziemskiego, po śmierci, nie ma.
A jakież to ekumenizm-stycz ne, związek ateisty z katoliczką przy obustronnym porozumieniu chlubnym w miłosnym związku bez-ślubnym.
Cytować
-55 #235 siostraArginianna 2019-04-12 06:54
Cytuję Karolina:
Cytat:
"... To są kobiety uzależnione finansowo od zakonów. Nie mają własnych pieniędzy, w przeciwieństwie do swoich prześladowców. Do tego dochodzi wstyd, niekiedy manipulacja, bo gwałciciele często mówią, że robią to w imię Jezusa, że to droga do mistycznych przeżyć religijnych. Poza tym zakonnice ślubują posłuszeństwo. Jedna z naszych bohaterek mówi wprost, że od początku mniszki uczone są posłuszeństwa wobec kapłanów, wysłanników Boga na ziemi. Cierpią, bo instytucja, której przysięgały wierność, nie reaguje na ich dramat, a czasami nawet każe im cierpieć dla dobra Kościoła. Na początku wydawało się nam, że to przypadki, ale to system niewolenia kobiet w Kościele, a w razie kłopotów – ochrony dla sprawców kosztem zakonnic..."

https://kobieta.wp.pl/molestowanie-zakonnic-to-problem-wiekszy-niz-nam-sie-wydaje-lekarz-pokazal-mi-liste-z-nazwiskami-32-mniszek-u-ktorych-przeprowadzil-aborcje-6364988648035969a

kolejny atak na święty kościół katolicki w Polsce i jego kapłanów. Kłamstwa, bzdury, oszczerstwa.Tak się szykanuje katolików w Polsce. nie ma i nie było żadnego molestowania koniec i kropka.
Cytować
+63 #234 Krwawe mementoRadosław 2019-04-11 13:33
https://trybuna.info/swiat/krwawe-memento/

...W ciągu tych trzech miesięcy zabito od 800 tys. do 1 mln ludzi: Tutsich, Hutu sprzeciwiającyc h się rzeziom (traktowanym jako zdrajcy), przypadkowych i pochodzących z mieszanych małżeństw osób.
...A stało się to wszystko w regionie najbardziej katolickim w całej Afryce – można powiedzieć, że region zamieszkiwany przez te dwa plemiona, czyli obszar obejmujący Rwandę, Burundi, Kongo to taka Polska na Czarnym Lądzie. Nauki Kościół rzymskiego były tu za sprawą europejskich kolonizatorów, głównie Belgów i Francuzów, narzucane w sposób najbardziej masowy. Efekty tych procesów z punktu widzenia Watykanu zdawały się być spektakularne, wręcz modelowe. W Rwandzie Kościół rzymski cieszył się od dekad przywilejami i wysoką pozycją społeczną, przybywało duchownych, zakonnic i zakonników, liczba powołań stanowiła o sile rwandyjskiego Kościoła. W Rwandzie i Burundi w szczególności biskupi czynnie uczestniczyli w polityce bieżącej, zaś nauczanie Kościoła było od lat wmontowane w system edukacyjny – tak w okresie kolonialnym, jak i po wyzwoleniu. Jaką rolę odegrało katolickie duchowieństwo w te makabryczne dni? W wielu przypadkach – haniebną, o czym świadczą liczne wyroki za udział w ludobójstwie wydane w stosunku do księży, zakonnic i misjonarzy. Taka to była chrystianizacja tych terenów...
nie sposób patrzeć z niepokojem na polską powszechną nienawiść, promocję agresji, medialną „szczujnię”, organizowanie tzw. „obrony terytorialnej”, pogardę dla inaczej myślących, kipiące wrogością i jadem marsze „patriotów”. Dwa wrogie plemiona w naszym społeczeństwie już są. Co będzie dalej?
Cytować
+69 #233 RoszkolenieMarcin 2019-04-08 12:30
https://www.rdc.pl/podcast/historie-z-szuflady-roztrzaskane-lustro/

To nie biblia lecz almanach prawicowych przesądów.
Czarno na białym -co się dzieje kiedy ekonomista po socjalistycznyc h studiach stara się być antykomunistycz nym historykiem a wychodzi z niego na starość zapyziały ksenofob pretendujący do roli kościelnego moralizatora.
Każdy liberał powinien to przeczytać,bo zebrane tu teorie warte są poznania przynajmniej ze względów higieny antytotalitarnej.
Radzę nie jeść przed audycją.
Cytować
+87 #232 Warte przeczytaniaJerzy Cieślański 2019-04-04 13:56
https://trybuna.info/opinie/czy-europa-jest-roztrzaskanym-lustrem/

Cytat:.. „Roztrzaskane lustro” może z powodzeniem służyć jako ideowa biblia tym wszystkim,który ch przeraża ewolucja Europy,zachodzą ce w niej procesy cywilizacyjne,k tóre autor...określa jako upadek.
To część dyskursu współczesnej prawicy,zarówno tej nacjonalistyczn ej i populistycznej, jak i konserwatywnej.

Radykalna laicyzacja,marg inalizacja religii chrześcijańskie j,w tym w szczególności katolicyzmu,roz kład obyczajów,dekom pozycja instytucji rodziny,emancyp acja mniejszości seksualnych,prz edefiniowanie wielu tradycyjnych pojęć,w tym pojęcia „prawdy”,radyka lne eksperymenty w kulturze – wszystko to i wiele innych zjawisk opisał...Roszkowski.

Swoją historię rozbijania europejskiego lustra opisał...poprze z zwięzłe syntezy poszczególnych trapiących Europę jego zdaniem plag.
To utopie komunistyczne, marksizm, ewolucjonizm nihilizm,irracj onalizm,eugenik a postmodernizm,n azizm,komunizm liberalizm, feminizm,miękki rozkład,dechrys tianizacja relatywizm,porn ografia,aborcja ,seksualizacja, antykoncepcja czy szeroko rozumiany postęp...

Przy... zastrzeżeniach do wymowy ideowej dzieła Wojciecha Roszkowskiego jest ono cennym rezerwuarem wiedzy o przemianach kulturowych i cywilizacyjnych w Europie na przestrzeni minionych
dwóch stuleci...
Jerzuś Jerzegosyn Cieślanski, ostatni Komuch we wsi Garwolin :)
Cytować
+92 #231 Pal mowa od nowa?Beata 2019-04-02 21:22
...wielu internautom cała akcja kojarzy się z fanatykami rodem z totalitarnych systemów - wczoraj przed jednym z gdańskich kościołów księża i ministranci palili książki na stosie... Najpierw widać jak księża, którym pomagają bardzo młodzi ministranci, wrzucają książki (ale też np. figurki kojarzone z innymi religiami) do dużego kosza. Później duchowni wynoszą wszystko przed kościół. Następnie - co pokazują kolejne ujęcia - na stosie płoną książki. Spalone rzeczy leżą w małym kamiennym kręgu, a wokół niego modlą się młodzi ministranci, którym towarzyszą uśmiechnięci księża....
Czytaj więcej:
https://trojmiasto.onet.pl/palenie-ksiazek-przez-ksiezy-i-ministrantow-w-sieci-zawrzalo/0jz8c72
Cytować
+92 #230 Molestowanie zakonnicKarolina 2019-04-01 00:39
Cytat:
"... To są kobiety uzależnione finansowo od zakonów. Nie mają własnych pieniędzy, w przeciwieństwie do swoich prześladowców. Do tego dochodzi wstyd, niekiedy manipulacja, bo gwałciciele często mówią, że robią to w imię Jezusa, że to droga do mistycznych przeżyć religijnych. Poza tym zakonnice ślubują posłuszeństwo. Jedna z naszych bohaterek mówi wprost, że od początku mniszki uczone są posłuszeństwa wobec kapłanów, wysłanników Boga na ziemi. Cierpią, bo instytucja, której przysięgały wierność, nie reaguje na ich dramat, a czasami nawet każe im cierpieć dla dobra Kościoła. Na początku wydawało się nam, że to przypadki, ale to system niewolenia kobiet w Kościele, a w razie kłopotów – ochrony dla sprawców kosztem zakonnic..."

https://kobieta.wp.pl/molestowanie-zakonnic-to-problem-wiekszy-niz-nam-sie-wydaje-lekarz-pokazal-mi-liste-z-nazwiskami-32-mniszek-u-ktorych-przeprowadzil-aborcje-6364988648035969a
Cytować
+98 #229 Gender,gender pokaż roguJerzy Cieślański 2019-03-29 00:20
Płeć mózgu
Wykład profesora Jerzego Vetulaniego otwierający cykl Kawiarenek Neurobiologiczn ych organizowanych w ramach projektu "Oblicza Nauki" przez Studenckie Koło Naukowe Neurobiologii UW, 14 marca 2014 r.

https://www.youtube.com/watch?v=TRs8Tl8vqiw

Więcej oraz wykład w formacie mp3 do ściągnięcia znajduje się na stronie Wszechnicy: http://www.wszechnica.org.pl/11/159/1
Prof. Jerzy Vetulani - wybitny polski neurobiolog i popularyzator nauki podczas swojego wykładu otwierającego cykl Kawiarenek Neurobiologiczn ych opowiedział o międzypłciowych różnicach w budowie i funkcjonowaniu mózgu. Przez długi czas w zdominowanej przez mężczyzn kulturze i nauce wierzono, że kobiety mające mniejsze głowy i mniejsze mózgi, nie dorównują umysłowo mężczyznom. Stąd nauka i rządzenie miały być naturalnymi domenami aktywności mężczyzn. Profesor przypomniał sylwetki znanych kobiet na szczytach władzy i nauki - laureatki Nagrody Nobla, głowy państw, szefowe rządów. "Niewątpliwie kobiety-uczone oraz kobiety-władczy nie miały znakomite mózgi, nie gorsze od mózgów mężczyzn-uczony ch i mężczyzn-władcó w." - przyznał profesor. "- Ale czy takie same?"
Cytować
+101 #228 https://allevents.in/warsaw/dni-ateizmu-2019/#Mariusz 2019-03-27 18:25
Piątek, 29 Marca 2019r.
Pałac Kultury i Nauki,Sala Rudniewa,
4 piętro

Międzynarodowa Konferencja„100 lat głosu Kobiet:świętowa nie czy mobilizacja?”
13.00:Rejestracja

13:30:Otwarcie Konferencji:
Heidi Meinzolt (WILPF,Niemcy), Nina Sankari(FKŁ,Polska)

13.40:Panel I„Historia walki kobiet o prawa wyborcze”.
Marta Dzido(reżyser,P olska),dr Małgorzata Tracz-Janik(Kon gres Kobiet),Heidi Meinzolt(WILPF, Niemcy),Judit Morv (Le Monde Diplo,Węgry) Gwendoline Coipeault (Femmes Solidaires,Fran cja),Nada Peratović (Freethinkers Association,Szwajcaria).
Moderuje:Monika Szymańska(SWOR,Poland)

14.50:Panel II „Prawa kobiet i równouprawnieni e dziś.Perspektyw y i zagrożenia.
Ewa Dąbrowska-Szulc Pro Femina,Polska), Marta Lempart(Ogólnop olski Strajk Kobiet,Polska), Stasa Zajovic(Women in Black, Serbia),Nada Peratović (Civil Courage Center, Chorwacja), Maryam Namazie(One Law for All Iran/WB),Wanda Nowicka (Polska).

16.00:Przemoc wobec kobiet:
Cora Jensen,Hanna Kolbjørnsen,Ass ia Chelaghma i Shobika Suthahar(Stowar zyszenie Jurk,Norwegia).
16.30:Kobiety i Religia:Annie-L aurie Gaylor(Freedom from Religion Foundation, USA)

18.00: Otwarcie:
Marek Łukaszewicz(FKŁ , Polska),Nina Sankari(FKŁ, Polska),Marek Gura(Atheist Alliance of America),

18.10:Wystąpienia otwierające
–Prof.Paweł Golik(Instytut Genetyki i Biotechnologii UW),Sanal Edamaruku(Ratio nalist International,I ndie/Finlandia) ,Dan Barker(Freedom from Religion Foundation,USA)

19.30:Panel dyskusyjn „Bluźnierstwo– wstyd 21 wieku”.
Elisabeth O’Casey(HI Wielka Brytania),Walee d Al.-Husseini(Ex - Muslims Autonomia Palestyńska/Fra ncja),Kacem El-Ghazzali(HI, Maroko/Szwajcar ia),Abderrahman e M’hiri(Stowarzy szenie Wolnomyślicieli ,Tunezja), Polska),Michael Nugent(Atheist Ireland),Nina Sankari(FKŁ).

20.45 Zakończenie programu
Cytować
+105 #227 https://koalicjaateistyczna.org/Piotrek 2019-03-27 14:36
A które punkty regulaminu "niezgodziły się" :) na publikację info o Dniach ateizmu 2019?
Cytat;
...KOŚCIÓŁ WOBEC PEDOFILII W TEORII I PRAKTYCE
PIĄTEK 29.03.2019 Warszawa, klubokawiarnia Pożyteczna ul.Nowy Świat 58, wstęp wolny.

17:00 - 17:50 Wprowadzenie do zagadnienia. Głos teologa, psychologa i prawnika. - Mariusz Loszek(teolog) i Fundacja Nie Lękajcie się.

18:00 - 18:50 Ofiary mają głos. Uczestnicy: Marek Lisiński, Mariusz Milewski, Michał Wojciechowicz, moderacja Mariusz Loszek

19:00 - 20:00 Kulisy polskiego filmu dokumentalnego o pedofilii kościelnej. Spotkanie z Tomaszem i Markiem Sekielskimi.

20:15 - 21:30 Projekcja filmu "Kościół - zmowa milczenia" - "The Church : Code of Silence" , a film by Martin Boudot, A production Premières Lignes with the participation of France Télévisions / 110 minutes, 2017. Francuski dokument o systemowym ukrywaniu pedofilii w kościele katolickim
Cytować
0 #226 Dni ateizmu 2019Piotrek 2019-03-27 00:32
Komentarz nie został opublikowany - treść niezgodna z regulaminem.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież