Muzyką i śpiewem uczcili 100-lecie niepodległości

Opublikowano: 26 październik 2018, 15:16 Kategoria Kultura
100-lecie niepodległościekonomikfestiwal

Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie był organizatorem I Powiatowego Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej „Młodzi dla Niepodległej”. Impreza została to jeden z elementów obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Festiwal podzielony był na dwa dni przesłuchań (24-25 października). W środę zaprezentowali się soliści, dzień później zespoły wokalno-instrumentalne.

Idea takiego muzycznego świętowania 100-lecia Niepodległości, którą obchodzić będziemy 11 listopada br. zrodziła się z przekonania, że muzyka była i jest ważnym spoiwem kultury, codziennej i odświętnej. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Zarząd Powiatu Garwolińskiego ze starostą Markiem Chciałowskim, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, wójta Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Szkoła Muzycznej 1. stopnia oraz BestVocalStudio Radosława Mitury.

Celem imprezy było promowanie wartości patriotycznych, prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów, inspirowanie wykonawców do dalszych poszukiwań, doskonalenie warsztatu, konfrontacja, oraz aktywizacja środowisk twórczych.

Prezentowane utwory oceniało jury w składzie: Julian Czaporowski (instruktor muzyki i muzyk teatru od Czapy0, Tadeusz Talarek (wokalista zespołu Discover oraz orkiestry dętej), Janusz Wardak (muzyk z sekstetu kameralnego ), Sebastian Borowski (muzyk i pedagog).

- W I edycji festiwalu wzięła bardzo duża liczba uczestników -30 solistów i ponad 150 uczniów kategorii zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych. Do festiwalu uczestnicy zostali przygotowani przez 27 opiekunów –wyjaśnia organizator Andrzej Ostolski. 

Wyniki

Soliści kategoria I (do 15 lat)

I miejsce: Maria Lesisz Szkoła Podstawowa w Żelechowie

I miejsce: Wojciech Mańkowski Publiczna Szkoła Podstawowa w Maciejowicach

II miejsce: Wiktoria Majsterek Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Korytnicy

II miejsce: Klaudia Dziak Szkoła Podstawowa w Korytnicy

II miejsce: Roksana Mikulska PSP w Trąbkach

III miejsce: Natalia Kaźmierczak ZS w Głoskowie

III miejsce: Julia Pracz PSP w Samogoszczy

III miejsce: Gabriela Kobzińska PSP w Zgórzu

Specjalne wyróżnienie: Karolina Mitek Szkoła Podstawowa w Rębkowie, Wojciech Kryłowicz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gończycach

Soliści kategoria II (16-20 lat)

I miejsce: Alicja Kamola z akompaniamentem Piotra Bulikowskiego ZSP w Żelechowie

II miejsce : Wiktoria Sierańska LO w Sobolewie

III miejsce: Izabela Bożek LO w Sobolewie

Kategoria I (10-15 lat)

I miejsce: Chór ze Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Żelechowie

II miejsce: Przygryweczki PSP w Uninie

II miejsce: Trio z PSP w Górznie

III miejsce: Zespół z PSP nr 1 w Garwolinie

III miejsce: Przygrywki z PSP w Uninie

III miejsce: Zespół Wokalny z PSP w Miastkowie Kościelnym

Kategoria II Zespoły wokalno-instrumentalne (16-20 lat)

I miejsce: Zespół NEW BEAT  ZS nr 1 w Garwolinie (Ekonomik)

II miejsce: Zespół Fanatycy KLO w Garwolinie

III miejsce: Zespół Nieprzeciętni LO w Sobolewie

mat. pras., opr. red.

fot. ZS nr 1 Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież